Bankowość cyfrowa nie jest niczym nowym. W rzeczywistości w dzisiejszych czasach jest to dość proste i powszechne. Istnieje duża szansa, że ​​masz teraz na telefonie co najmniej jedną aplikację bankową. Śmiało i sprawdź. Poczekamy.

Tak myśleliśmy.

W każdym razie w dzisiejszych czasach każdy bank, unia kredytowa i usługa płatnicza z aplikacją są normą. Być może więc nadszedł czas, aby się zatrzymać i zastanowić, czy bankowość online jest naprawdę tak fajna, jak zakładamy.

Podzielmy to więc na kilka głównych zalet i wad bankowości cyfrowej.

1. Zaleta: wygodne rozwiązanie.

Najgorszą częścią starej bankowości było to, że zawsze trzeba było wiedzieć, gdzie znajdują się banki i bankomaty, aby móc robić swoje. I broń Boże, gdy trzeba porozmawiać z kasjerem, gdy pracuje się od 9:00 do 17:00. Znalezienie wolnej chwili na dotarcie do banku przed zamknięciem lub przed końcem przerwy na lunch było praktycznie niemożliwe.

Bankowość cyfrowa i internetowa pozbawiły nas tego kłopotu. operacji bankowych możesz zrobić bezpośrednio z telefonu, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę. Płacić rachunki, wpłacać czeki, przesyłać pieniądze – to tylko wierzchołek pro-cyfrowej góry lodowej.

2. Wada: Bezpieczeństwo może być problemem.

Chociaż wszystkie witryny i firmy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, zawsze są małe zakamarki, w które mogą wkraść się utalentowani hakerzy. Prawdopodobnie słyszałeś o naruszeniach bezpieczeństwa w ciągu ostatnich kilku lat. Istnieją jednak sposoby, aby zapewnić sobie ochronę dzięki bankowości cyfrowej. Posiadanie złożonego hasła i regularna jego zmiana pomoże Ci zachować ochronę. Pomocne będzie również nie udostępnianie informacji i dostęp do konta tylko wtedy, gdy korzystasz z bezpiecznego WiFi.

3. Zaleta: czeki w dowolnym momencie.

Okay, więc wspomnieliśmy już o tym powyżej, ale warto go powtórzyć: Jak wygodnie jest zrobić zdjęcie czeku i przelać go bezpośrednio na konto? Możliwość zdalnej wpłaty czeków (niezależnie od tego, jak często lub sporadycznie przybywają), jest prawie największą zaletą bankowości cyfrowej. I pomyśl: mniej wycieczek do banku!

4. Wada: Zakupy stały się zbyt łatwe.

Wiedza o tym, ile jest na koncie w dowolnym momencie, jest świetna, ale może też sprawić, że zakupy będą zbyt łatwe. Jeśli po sprawdzeniu salda kiedykolwiek przyjdzie ci do głowy myśl „Mam pieniądze na koncie”, równie łatwo możesz nagle opróżnić to konto. Łatwo jest pomyśleć, że częste sprawdzanie budżetu pomoże Ci utrzymać go w budżecie, ale jest szansa, że ​​może to spowodować całkowite porzucenie pilnowania budżetu.

5. Zaleta: Zaplanuj i zapomnij o rachunkach.

Media, telefon, czynsz, kredyt hipoteczny, opłaty za samochód, internet, TV. Wszyscy mamy dużo rachunków. Dzięki bankowości cyfrowej możesz skonfigurować większość (jeśli nie wszystkie) rachunków z automatycznym opłacaniem rachunków, więc rzadko musisz o nich myśleć. Koniec z logowaniem się przy użyciu różnych numerów kont lub wypisywaniem czeków w celu opłacenia rachunków. Po prostu je ustaw i zapomnij.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *