Jeśli uważasz, że granit jest jedyną opcją na blaty – pomyśl jeszcze raz. Zebraliśmy kilka niesamowitych opcji, od ekologicznych po ultraluksusowe, które przeniosą Twoją kuchnię lub wannę na zupełnie nowy poziom.Nawet silne promieniowanie słoneczne nie stanowi problemu dla granitu. Dzięki dużemu wyborowi kolorów może służyć również jako atrakcyjny wizualnie detal elewacji.

Kwarc

Jeśli nie słyszałeś o najnowszej modzie w blatach, to jest to blat kwarcytowy. Kwarc to bardzo wytrzymały blat, który jest sztucznym kamieniem, wykonanym z mieszanki prawdziwego kwarcu i solidnych spoiw, które sprawiają, że jest to nowe oblicze kuchennego luksusu. A właściciele domów uwielbiają kwarc, ponieważ zapewnia on wszechstronność zarówno w stylu żyłkowanym, jak i nie żyłkowanym, który obejmie każdy styl kuchni.

Stal nierdzewna

Blat ze stali nierdzewnej, niegdyś domena kuchni przemysłowych na całym świecie, jest elegancką opcją dla kuchni mieszkalnej, w której widać wiele akcji (i świetnie nadaje się również do innych elementów kuchni). Lekka i higieniczna stal nierdzewna jest dziecinnie łatwa do przygotowania żywności i jeszcze łatwiejsza do czyszczenia.

Twarda powierzchnia

Niezależnie od tego, czy montujesz blaty z litej powierzchni profesjonalnie, czy instalujesz je samodzielnie, dzięki temu inteligentnemu ulepszeniu będziesz cieszyć się natychmiastowym wzrostem wartości swojego domu. Nietoksyczne, o niskiej zawartości LZO i nieporowate blaty o solidnej powierzchni to świetnie wyglądająca opcja nawet w przypadku najtrudniejszego zużycia. Nieskończenie konfigurowalny i łatwy do czyszczenia, nie ma wątpliwości, dlaczego jest to jedna z najgorętszych opcji.

Ulepszenia kuchni: blaty drewniane

Od dawna ulubiony materiał rzeźników i właścicieli barów, drewno doskonale sprawdzi się w każdej domowej kuchni lub łazience. Blaty z drewna, szczególnie grube w stylu rzeźnika, są doskonałym dodatkiem do przebudowanych kuchni i wymagają minimalnej konserwacji. Podczas gdy rysy w laminacie i kamieniu naturalnym mogą być trudne do naprawienia, drewno można w razie potrzeby szlifować i odnawiać, dzięki czemu jest to trwałe i niedrogie rozwiązanie.

Beton

Jeśli uważasz, że beton nie sprawdza się jako blaty, sprawdź hasło: wspaniały betonowy blat, a na pewno znajdziesz w wyszukiwarce styl, który może zmienić Twoje zdanie. Chociaż beton wymaga pewnego uszczelnienia i konserwacji, odrobina uwagi wystarczy, aby zapewnić, że ten wybór blatu przetrwa próbę czasu.

Laminat

Nie zapomnij o laminacie jako realnej alternatywie dla granitu. Łatwy do samodzielnego montażu, dzisiejszy laminat jest trwały, mocny i wygląda tak dobrze, że będziesz miał problem z odróżnieniem go od naturalnych konkurentów.

Szkło z recyklingu

Istnieje wiele przyjaznych dla środowiska, tanich alternatyw kuchennych, które możesz włączyć do swojego domu, ale co powiesz na blaty ze szkła z recyklingu? Te blaty dosłownie lśnią. A ponieważ są tworzone z silnym środkiem wiążącym, nigdy nie wymagają uszczelniania, co czyni je doskonałym wyborem do łatwej konserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *