Kiedy mowa o kosmetykach naturalnych często podkreśla się ich rolę w leczeniu rozmaitych problemów skórnych. Z tego powodu bywają mylone z dermokosmetykami, choć są to dwie oddzielne kategorie produktów. Co je różni?

Czym jest kosmetyk naturalny?

Naturalne preparaty do pielęgnacji ciała są na bazie składników roślinnych i mineralnych. Są to głównie ekstrakty i oleje, które zastępują szkodliwe syntetyki, a ponieważ pozyskiwanie takich składników nierzadko jest czasochłonne i kosztowne, to za wiele ekologicznych kosmetyków trzeba zapłacić więcej. Koszt ten jednak szybko się zwraca, bo takie produkty mają bardzo łagodne działanie i nadają się do każdego typu skóry, łącznie z cerą wrażliwą i naczynkową. Do tego roślinne preparaty, na przykład z oferty https://eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/odzywki-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/, zapewniają długotrwałe efekty.

Dermokosmetyk nie musi być naturalny

Dermokosmetyk to preparat z aktywnymi biologicznie substancjami, dzięki czemu daje znacznie więcej korzyści niż zwykły kosmetyk. Nie jest jeszcze lekiem, ale wspomaga leczenie chorób skórnych i jest ważną częścią kuracji dermatologicznej. Często sprzedawany jest tylko w aptekach, co ma podkreślić jego leczniczą rolę. Dermokosmetyki to preparaty hipoalergiczne, idealne do skóry bardzo wrażliwej, niemniej ze względu na obecność aktywnych składników nie zawsze można taki preparat nazwać naturalnym – inaczej mówiąc, dermokosmetyk może być jednocześnie kosmetykiem naturalnym, ale nie jest to regułą.

Które są lepsze?

Tak naprawdę obie te grupy kosmetyków są korzystne dla naszej skóry i włosów. W przypadku produktów myjących, jeśli nie ma się poważnej choroby skóry, wystarczą naturalne preparaty, jak te dostępne na https://eranatura.pl/kategoria-produktu/do-kapieli/mydla/. Balsam do ciała, krem do rąk, krem do stóp – naturalne kosmetyki w zupełności wystarczą.

Przy poważniejszych dolegliwościach, jak trądzik różowaty czy atopowe zapalenie skóry, warto sięgnąć po dermokosmetyki, w których obok roślinnych składników są też substancje lecznicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *