W Polsce znaleźć można masę ofert dotyczących aut. Nasz kraj odkąd otworzył się na rynki zachodnie, daje możliwość importowania pojazdów zza oceanu. Z tego też powodu coraz więcej osób, które mogą sobie pozwolić na taką transakcję, decyduje się na ściągnięcie auta do Polski.

Taki ruch ze strony klientów może mieć wiele powodów. Jednakże najczęstszym jest to, że dany model auta nie jest już dostępny w Polsce lub też nigdy nie zagościł na naszym rynku. Z tego też powodu osoby kochające motoryzację, decydują sie na pozyskanie pojazdu osobowego ze Stanów Zjednoczonych. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było możliwości ściągnięcia auta ze Stanów Zjednoczonych, dlatego jest to bardzo popularne. Co więcej na takie transakcje decydują się mieszkańcy wielu europejskich państw, również z tych samych powodów co w Polsce.

Popularnością cieszą się nie tylko pojazdy nowe, ponieważ jest również możliwość importu auta, które wymaga napraw. Auta z USA uszkodzone mimo tego, że nie nadają się do jazdy są bardzo często wybierane przez klientów w Polsce.

Auta z USA w Polsce są coraz częściej widziane na ulicach miast, zarówno tych dużych jak i mniejszych. Jest to spowodowane również tym, że mieszkańcy naszego kraju się bogacą i mogą sobie pozwolić na tego typu ruch. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się pojazdy, które nie są dostępne w naszym kraju oraz typowe amerykańskie klasyki. Auta takie mają duże silniki, jak wiadomo mieszkańcy Stanów kochają takie pojazdy ponieważ moc silnika jest dla nich najważniejsza. Jest to również motywowane tym, że cena paliwa w USA jest o wiele niższa niż ta przyjęta w krajach europejskich. Warto mieć na uwadze to, że koszt sprowadzenia auta z dużym silnikiem będzie o wiele wyższy niż w przypadku auta z motorem o niższej pojemności.

W przypadku aut typu muscle-car czy SUV, gdzie silniki potrafią być naprawdę pojemne należy liczyć się z tym, że akcyza, którą trzeba będzie zapłacić na rzecz państwa będzie dużo wyższa. Jeśli jednak chce się sprowadzić auto z małym silnikiem to taka opłata będzie stosunkowo niska. Jeśli chce się importować auto z USA, warto skorzystać z usług firmy zajmującej się tą branżą. Ma to wiele plusów, z czego największym jest oczywiście gwarancja tego, że sprowadzone auto będzie zgodne z opisem. Drugą najważniejszą cechą takiej współpracy jest to, że nie trzeba osobiście pojawić się w Stanach Zjednoczonych, ponieważ za przebieg transakcji odpowiedzialny jest zespół fachowców, którzy będą odpowiedzialni za zakup od początku do końca. Dzięki temu nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na przeloty do USA i z powrotem czy też na bytowanie na miejscu.

Klient od początku ma kontakt z przedstawicielami firmy, dzięki czemu cały czas ma wgląd na to jak przebiega transakcja. Co więcej dzięki technologii jaką jest Internet, może on w czasie rzeczywistym kontaktować się z pracownikiem przedsiębiorstwa, który jest na miejscu w Stanach. Jeśli chce się być szczęśliwym posiadaczem wyjątkowego pojazdu warto skorzystać z takiej opcji. USA import pojazdów to skomplikowana sprawa, którą lepiej jest zlecić osobom doświadczonym w tego typu transakcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *