Makijaż permanentny to sposób na posiadanie makijażu, który jest praktycznie niezniszczalny. Nie poddaje się kiepskiej pogodzie, nie spłynie pod wpływem gorąca, nie trzeba codziennie go poprawiać. Dzięki takiemu makijażowi możemy mieć pewność, że nawet nie mając zbyt wiele czasu na codzienne malowanie będziemy wyglądać perfekcyjnie.

Jeśli chcesz wykonać makijaż permanentny, przede wszystkim warto zastanowić się, czy będzie to dobre rozwiązanie. W tej kwestii warto wziąć pod uwagę chociażby to, czy na co dzień malujemy się w podobny sposób, czy też często eksperymentujemy z makijażem. Jeśli lubimy eksperymenty, lepiej jest jednak malować się zwykłymi kosmetykami – makijaż permanentny będzie tak samo wyglądał przez długi czas. Kolejna kwestia to ile mamy czasu na codzienne malowanie. Jeśli co rano jest problem, aby wyrobić się z wyjściem z domu, makijaż permanentny na pewno będzie dobrym rozwiązaniem. Co więcej, sprawi, że będziemy dobrze wyglądać w każdej sytuacji. Za pomocą makijażu permanentnego można podkreślić oczy, brwi, a także usta. Będzie utrzymywał się przez długi czas, co z pewnością pozwoli na pewne oszczędności także na kosmetykach kolorowych.

Jak zadbać o makijaż?

Wykonanie makijażu permanentnego polega na podobnych działaniach jak tatuowanie. Za pomocą igiełek wprowadza się pod skórę barwniki, które imitują makijaż. Można stworzyć na przykład kreskę na powiekach, która zagęszcza optycznie rzęsy lub sprawia, że oczy są bardziej kocie, a spojrzenie głębokie. Przy wykorzystaniu makijażu permanentnego często podkreśla się również brwi. Decydują się na to panie, które naturalnie nie posiadają gęstych brwi lub mają je zniszczone za pomocą wieloletniego regulowania. Makijaż tworzy ładny łuk brwiowy, optycznie zagęszcza brwi i sprawia, że całość prezentuje się wyjątkowo naturalnie. To także dobry sposób na poprawę kolorytu ust i ich kształtu. Dbanie o makijaż najważniejsze jest na samym początku, po jego wykonaniu. Wtedy trzeba odpowiednio nawilżać go, złuszczać naskórek, który zaczyna schodzić, ale bez inwazyjnych metod, aby nie uszkodzić skóry i nie spowodować usuwania barwnika. Po około dwóch tygodniach makijaż zaczyna się prezentować w wersji ostatecznej. W tym czasie możemy stosować normalne zabiegi pielęgnacyjne na twarz, dbać o nawilżanie i odżywianie skóry, co sprawi, że także fragmenty pokryte makijażem będą się lepiej prezentowały.

Kto wykona makijaż permanentny?

Makijaż permanentny wykonywany jest tak samo jak tatuaż, a więc można go więc bez problemu znaleźć w ofercie dobrych salonów tatuażu. Dobre studio tatuażu Szczecin to idealna opcja dla osób, które poszukują wysokiej jakości usług, doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, a także najlepszych warunków higienicznych. W poszukiwaniu właściwej oferty nie kierujmy się ceną czy bliskimi wolnymi terminami, a przede wszystkim opiniami na temat danego salonu oraz zdjęciami, jakie można znaleźć w portfolio. Jeśli znajdujemy opinie, które są negatywne, nie jest dobrym pomysłem korzystanie z takich usług. Profesjonalny makijaż permanentny Szczecin to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane dokładnie z naszymi oczekiwaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *