Znalezienie ścieżki kariery, którą pokochasz, jest jak złapanie Pana Boga za nogi. Wszyscy musimy pracować, aby żyć, ale nie każdy ma to szczęście, że może cieszyć się swoimi codziennymi obowiązkami i rutyną.

Jak więc możesz sprawić, by zaliczyć siebie do tych, którzy naprawdę mogą powiedzieć, że kochają to, co robią?

To nie szczęście – to staranne połączenie rozważenia możliwości kariery i podążania za krokami planowania kariery, aby doprowadzić ją do skutku. Jeśli chcesz kochać to, co robisz i robić to, co kochasz, nawet jeśli oznacza to zmianę kariery, rozważ następujące kroki!

Pomyśl o tym, co Cię interesuje

Zacznij od rozważenia wszystkich rzeczy, którymi się w życiu pasjonujesz. Dobrą zasadą jest myślenie o rzeczach, o których w końcu powiesz znajomym i rodzinie – mogą to być powieści, odkrywanie nowych szlaków turystycznych, zaangażowanie się w lokalny klub sportowy, a nawet uprawianie miniaturowego ogrodu ziołowego w domu.

To wskazówka, w jakiej branży możesz pracować. Pamiętaj, że zamiłowanie do sportu niekoniecznie oznacza, że ​​powinieneś natychmiast rozpocząć treningi, aby dołączyć do drużyny narodowej, ale może to oznaczać, że możesz znaleźć pracę za kulisami, np. jak w przypadku promocji, administracji czy zarządzania harmonogramem, wymieniając tylko kilka.

Zapytaj znajomych i rodzinę – ich odpowiedzi mogą dać ci wgląd w obszary, o których być może nie przyszło ci do głowy, ale są one bardziej oczywiste dla innych.

Wykorzystaj swoje umiejętności

Trudno jest umieć zrobić wszystko, w czym nie masz umiejętności, więc zastanów się nad wszystkimi mocnymi stronami, które już posiadasz, i zaplanuj, w jaki sposób można je wykorzystać w swoich pasjach. W niektórych przypadkach może być konieczne dalsze szkolenie, aby podnieść te umiejętności do poziomu rynkowego, ale jeśli masz już solidne podstawy kompetencji na początku, dodatkowe szkolenie nie powinno być związane ze zbyt dużym nakładem czasu, czy inwestycji finansowych.

Usuń kwestię finansową z decyzji (w granicach rozsądku)

Kiedy po ukończeniu szkoły średniej zaczynasz dokonywać wyborów zawodowych, pieniądze nie są tak dużym czynnikiem, jak przy rozważaniu zmiany w późniejszym życiu. Spróbuj jeszcze raz naśladować ten sposób myślenia i zastanów się, co chciałbyś zrobić, gdyby pieniądze nie były czynnikiem. Może to pomóc Ci skupić się na stanowiskach i zawodach, które naprawdę chciałbyś robić – a nie na tych, do których jesteś zmuszony, mając na uwadze rachunki.

Być może będziesz musiał zainwestować w przekwalifikowanie lub spędzić trochę czasu na zarabianiu mniejszej ilości niż byś chciał, wchodząc na rynek pracy od poziomu początkującego, ale o ile nie wydajesz wszystkiego, co masz, z niewielką perspektywą zobaczenia powrotu, to wszystko, czego można się spodziewać. Z czasem, z odpowiednimi umiejętnościami i etyką pracy, powinieneś zarabiać wystarczająco dużo, aby żyć wygodnie.

Czy jesteś gotowy, aby zacząć szukać pracy, którą pokochasz? Mamy nadzieję, że udało się nam nieco Cię nakierować na ten wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *