Utrzymanie celów zdrowotnych często wymaga zwracania uwagi na spożycie kalorii i napoje alkoholowe nie są tu wyjątkiem. Alkohol może zawierać zaskakująco dużą ilość kalorii – w zależności od rodzaju alkoholu pojedynczy napój może zawierać od 80 do 400 kalorii. Jeśli więc nie będziesz zwracać na to uwagi, te kalorie mogą naprawdę Cię zaatakować, co z kolei może mieć wpływ na Twoje zdrowie. Zanim więc sięgniesz po pyszne koktajle ze stronywww.swiatbarmana.pl – koniecznie zapoznaj się bliżej z tym tematem i ciesz się alkoholom bezpiecznie i z głową.

Skąd się biorą kalorie w alkoholu?

Kalorie w alkoholu mogą pochodzić z dodatku cukru i węglowodanów. Na przykład wina o smaku owocowym i likiery słodowe, takie jak mocne cydry i piwa typu ale, mogą zawierać do 200 kalorii na porcję. Najlepszym sposobem na ograniczenie kalorii w alkoholu jest unikanie słodkich napojów mieszanych i wybieranie lekkich piw lub win. Jeśli szukasz odrobiny smaku, rozważ dodanie do napoju świeżych owoców lub ziół zamiast słodkich syropów lub soków. Dodatkowo, jeśli szukasz niskokalorycznej alternatywy dla alkoholu, mnóstwo napojów bezalkoholowych może pomóc zaspokoić Twój głód bez dodatkowych kalorii.

Kalorie, alkohol i przyrost masy ciała

Należy pamiętać, że alkohol zawiera puste kalorie. Oznacza to, że chociaż alkohol jest kaloryczny, oferuje niewiele korzyści odżywczych. Chociaż sporadyczne spożycie alkoholu może nie mieć znaczącego wpływu na zdrowie, picie zbyt dużych ilości może z czasem prowadzić do znacznego przyrostu masy ciała. Ponadto wiele napojów mieszanych może zawierać duże ilości dodatku cukru i syropów, co może przyczyniać się do przyrostu masy ciała i innych problemów zdrowotnych.

Alkohol może również spowolnić metabolizm, utrudniając organizmowi spalanie kalorii. Nawet umiarkowane picie może prowadzić do przyrostu masy ciała, jeśli zastąpi zdrowsze wybory żywieniowe w diecie. Aby utrzymać prawidłową wagę, ważne jest:

• monitorowanie spożycia alkoholu,
• upewnienie się, że nie zastępuje on zdrowszych opcji żywieniowych.

Uwaga na „piwny brzuch”

Przyczyną otyłości brzusznej jest zbyt duża ilość kalorii — choć niekoniecznie piwo powoduje brzuch piwny, piwo i inne napoje słodowe mogą zawierać szczególnie dużo kalorii i węglowodanów, co z czasem prowadzi do przyrostu masy ciała. Każdy rodzaj kalorii może zwiększyć ilość tłuszczu na brzuchu, ale alkohol jest ogólnie kojarzony z większą talią. Dzieje się tak, ponieważ alkohol zakłóca zdolność organizmu do spalania tłuszczu, co prowadzi do zwiększonego jego magazynowania i przyrostu masy ciała. Słodzone napoje mieszane, takie jak margarita, również mogą zawierać dużo kalorii i węglowodanów. Rozważ wybór napojów o niższej kaloryczności – takich jak lekkie piwa i wina – lub wybór opcji bezalkoholowych. Ponadto skupienie się na spożywaniu pokarmów bogatych w składniki odżywcze wraz z napojami alkoholowymi może pomóc w utrzymaniu celów zdrowotnych i sprawnościowych.

Teraz już z tak poukładaną wiedzą możesz podejmować świadome decyzje, jeśli chodzi o kreowanie pysznych drinków – zarówno alkoholowych, jak i tych bez procentów.

Rekrutacja pracownika – jakie etapy należy przejść, by znaleźć najlepszego kandydata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *