Sektor bankowy stopniowo staje się konkurencyjny w związku z transformacją cyfrową Polski i wzrostem wykorzystania nowych technologii zapoczątkowanych przez rząd. Bankierzy jutra będą potrzebować umiejętności zarządzania tymi innowacjami oraz znajomości podstawowych aplikacji bankowych. Dlatego korporacje wielonarodowe i czołowe banki prywatne poszukują pracowników, którzy są profesjonalni i posiadają odpowiednią wiedzę. Aby upewnić się, że w pełni wykorzystujesz dostępne możliwości, oto rzeczy, o których powinieneś pamiętać przed stawieniem się na rozmowę kwalifikacyjną.

Przygotowanie i research


Przed przystąpieniem do rozmowy pierwszą i najważniejszą rzeczą, na której powinieneś się skupić, jest poznanie banku, z którym będziesz rozmawiać, poprzez przestudiowanie jego strony internetowej i przeczytanie najnowszych artykułów na jego temat.


Ważne jest, abyś był dokładnie przygotowany ze swoim materiałem oraz posiadał aktualną wiedzę na temat podstaw bankowości i operacji bankowych. Możesz także wziąć udział w kursie bankowości, aby dowiedzieć się tego samego i zmaksymalizować swoje szanse na zabezpieczenie okazji. Odrobina wiedzy na temat oczekiwań związanych z profilem pracy, o którą rozmawiasz, również zajmie Ci dużo czasu. Na przykład, jeśli planujesz rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko obsługi klienta, powinieneś wiedzieć, jakie są niektóre z czynności, których będziesz się spodziewać.

Komunikacja to podstawa


Przygotowując się do rozmowy, należy pamiętać, że ankieterzy w bankach preferują dobrą komunikację nie tylko w języku polski,, ale też angielskim. Unikaj używania słów slangowych i komunikuj się spójnymi zdaniami. Mów powoli w zauważalny sposób i niskim, pełnym szacunku tonem. Zatrzymaj się, aby pomyśleć, zanim odpowiesz na jakiekolwiek pytania, aby dać sobie czas na właściwe sformułowanie słów.


Twoja mowa ciała jest równie ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie garb się ani nie wyglądaj na zbyt rozluźnionego na krześle, ale też nie wyglądaj na zbyt podekscytowanego lub chętnego. Należy unikać wiercenia się, zabawy piórem, wznawiania lub okazywania niepokoju. Uśmiechanie się i kiwanie głową w razie potrzeby oraz utrzymywanie silnego kontaktu wzrokowego pokazują wrażliwą postawę. Bądź bardzo uprzejmy i często używaj w trakcie wywiadu takich słów jak „proszę”, „dziękuję”, „proszę pana” i „pani”.

Ubierz się odpowiednio


Sposób, w jaki się ubierasz, określi, jak postrzegają Cię Twoi pracodawcy, kiedy ich spotkasz po raz pierwszy. Ubieranie się w schludne formalne ubrania jest ważne, aby wyglądać profesjonalnie i dobrze. W przypadku mężczyzn zaleca się noszenie formalnej jasnej koszuli (gładkiej lub w paski), ciemnych spodni, marynarki i krawata. Mężczyźni powinni również unikać noszenia biżuterii i zaopatrzyć się w prosty zegarek. Preferowane są czyste włosy, świeżo ogolona twarz.


Kobiety powinny najlepiej ubierać się w formalną, jasną bluzkę, spódnicę od średniej do długiej lub spodnie, najlepiej marynarkę, minimalną biżuterię i unikać używania mocnych perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *