Prowadzenie myjni parowej to dobry pomysł na biznes dla osób, które nie boją się nowości i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Myjnie parowe nadal bowiem nie są aż tak powszechne i popularne jak myjnie oparte na innych formach czyszczenia. Popularność mycia parą z roku na rok jest jednak coraz większa, a co za tym idzie – można się spodziewać, że w najbliższym czasie takie myjnie będą prosperować coraz lepiej.

Zanim zdecydujesz się na prowadzenie takiej działalności, jak ,mobilna myjka parowa warto na wstępie przekalkulować wszystkie koszty, jakie pojawią się już na początku. Przede wszystkim, trzeba mieć świadomość, że wydatki związane z zakupem sprzętu będą największą częścią inwestycji. Trzeba wyłożyć co najmniej kilkadziesiąt, a często i kilkaset tysięcy złotych na stworzenie jednego stanowiska myjni parowej. Im bardziej ma być rozbudowana nasza myjnia i mieć więcej stanowisk do pracy, tym koszty początkowe mogą być wyższe. Nie można również zapominać o wynajęciu czy zakupie terenu, uzbrojeniu go, a także wyposażeniu we wszystko, co na myjni będzie potrzebne.

Koszty utrzymania myjni

Jeśli chodzi o koszt utrzymania myjni parowej, pod wieloma względami może być on dużo niższy niż w przypadku tradycyjnych myjni. Pamiętajmy, że do obsługi taka myjnia potrzebuje jedynie pary, a nie wody. Zużycie wody jest więc kilkadziesiąt razy mniejsze niż w przypadku myjni tradycyjnej, co znacznie obniża koszty eksploatacyjne. Na koszty utrzymania duży wpływ ma również fakt, czy jest to myjnia samoobsługowa czy z obsługą. Myjnie, w której nie ma obsługi, są tańsze w utrzymaniu, gdyż odpadają wszystkie koszty związane z zatrudnieniem pracowników. Planując prowadzenie myjni parowej, trzeba również wziąć pod uwagę konieczność jej reklamowania i promowania. Myjnie na parę nie są jeszcze tak popularne jak tradycyjne myjnie, a co za tym idzie – wielu kierowców nawet nie wie, jak korzystne działanie mogłyby mieć na ich auta.

Zalety korzystania z myjni parowych

Zalety mycia aut w parowych myjniach są nie do przecenienia. Przede wszystkim, para czyści bez zarysowań i uszkodzeń karoserii, nie wymaga stosowania detergentów, pozwala na dokładne oczyszczenie nie tylko tego, co znajduje się na zewnątrz auta, ale również wnętrza, w tym tapicerki. Mycie parą nie tylko czyści, ale również dezynfekuje. Para pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze rozbija błony komórkowe drobnoustrojów chorobotwórczych. Dzięki parze można umyć trudno dostępne miejsca, których nie da się wyczyścić na tradycyjnych myjniach. Zalet mycia parą jest całe mnóstwo, jednak wielu kierowców jeszcze o nich nie wie. Myjnie parowe nie są tak popularne jak te tradycyjne, jest też ich zdecydowanie mniej. W przyszłości, gdy ich popularność będzie rosła, będzie też miejsce na całkiem sporo firm oferujących właśnie takie usługi. To jeden z tych biznesów, który faktycznie ma przyszłość i może dobrze prosperować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *