Nowy Rok to czas nowych początków i nowych nadziei. Dla niektórych może to tak być proste, jak na przykład uwolnienie się od bałaganu poprzez usunięcie gruzu i śmieci. Jasne, to nie jest tak efektowne jak utrata 15 kilogramów lub przebiegnięcie półmaratonu. Ale z pewnością jest to wykonalne i może przygotować grunt pod uporządkowaną przestrzeń życiową w 2023 r.

Wkraczamy w 2023 rok – bez bałaganu!

Noworoczne postanowienia i rutynowo łamane, porzucane lub zapominane w pośpiechu i presji życia wkraczającego w kolejny rok. Ale dzięki planowi i odrobinie determinacji niektóre z bardziej realistycznych celów można osiągnąć. Jednak dla niektórych bardziej palącym celem jest nie tyle „odchudzanie”, ile zmniejszenie bałaganu i uwolnienie przestrzeni życiowej.

Dzieje się tak dlatego, że z biegiem czasu gromadzimy rzeczy, które z czasem zaczynają zajmować coraz więcej miejsca w naszych domach. Często przenosi się to do garażu, szaf i każdego dostępnego zakamarka w domu.

Czasami jest to po prostu kwestia zebrania wszystkich rzeczy, których chcieliśmy się pozbyć od miesięcy – a może lat – i wyniesienia ich z domu i pozbycia się ich. Dlatego ważnym krokiem w kierunku zmniejszenia bałaganu w domu – i życiu – jest skorzystanie z usług lokalnej i niezawodnej firmy zajmującej się wywozem śmieci, takiej jak http://www.smiecio.pl/.

Okay, więc możemy przyznać, że usuwanie śmieci nie jest najbardziej ekscytującym zadaniem, ale jest istotną częścią pomagania w porządkowaniu i organizowaniu przestrzeni wewnętrznej. Innymi słowy, faktyczne pozbycie się wszystkich rzeczy, których już nie potrzebujesz, nie używasz lub nie chcesz, jest niezbędnym krokiem do uwolnienia się od bałaganu.

Usuwanie śmieci, porządkowanie i organizowanie – od czego zacząć?

Możesz przeszukać Internet i znaleźć mnóstwo porad, sugestii i wskazówek dotyczących organizacji domu lub miejsca pracy. W rzeczywistości ilość informacji oraz różne podejścia i strategie organizacji są praktycznie przytłaczające! Dlatego uprościliśmy ten krok, tworząc ten przydatny przewodnik, jak uporządkować swoje rzeczy i uporządkować przestrzeń.

Wiele korzyści płynących z braku bałaganu

Setki minimalistycznych blogerów i konsultantów organizacji różnego typu napisało dość obszernie o radościach i korzyściach płynących z uporządkowania i utrzymania „wolnego od bałaganu” stylu życia. Systematyczne porządkowanie domu powoduje, że stajesz przed decyzjami dotyczącymi zakupów z przeszłości. Niektóre uczucia, które się z tym wiążą, takie jak poczucie winy i żal, mogą prowadzić ludzi do trzymania się bałaganu.

Zmęczenie decyzyjne jest prawdziwe. Kiedy wchodzisz do szafy lub otwierasz szufladę wypełnioną po brzegi rzeczami, od razu jest to przytłaczające. Bałagan powoduje stres. Badania wykazały, że zwiększa poziom kortyzolu u kobiet bardziej dramatycznie niż u mężczyzn. Kiedy matki są zestresowane, może to przenieść się również na innych członków rodziny.

Jedną z zalet bałaganu w domu jest to, że sprzątanie zajmuje mniej czasu. Nie oznacza to, że nadal nie musisz robić prania ani zmywać naczyń, ale mając ich mniej, jest mniej prawdopodobne, że zgromadzą się w przytłaczającej ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *