Leasing na samochód jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla firmy, które chcą posiadać do dyspozycji wygodne, komfortowe i w miarę nowe samochody. Jeśli jednak decydujemy się na taką formę finansowania, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że czeka nas załatwianie wielu formalności. Firmy leasingowe nie udzielają bowiem finansowania podmiotom, których wcześniej nie sprawdzą. Trzeba się więc przygotować na dokładne sprawdzanie zdolności kredytowej.

Firmy leasingowe sprawdzają swoich klientów niemal tak wnikliwie jak banki i inne instytucje finansowe, które udzielają kredytowania. Leasingodawca musi bowiem mieć pewność, że ma do czynienia z pewnym, sumiennym i solidnym klientem, który w terminie będzie opłacał wszystkie raty leasingowe, a także uiści wszystkie inne obowiązkowe opłaty. Jeśli właściciel firmy ma problemy finansowe, firma jest mocno zakredytowana, ma zaległości w płatnościach czy w składkach, jest to przeszkoda, która raczej uniemożliwia wzięcie auta w leasing.

Leasing nie dla każdego

Choć leasing uważany jest za rozwiązanie pozbawione nadmiaru formalności i bardzo łatwo dostępne, w rzeczywistości nie tak łatwo otrzymać finansowanie. Firma, która stara się o leasing nie może być nowa – potrzebna jest co najmniej działalność od kilku miesięcy. Konieczna jest również czysta historia kredytowa. Gdy firma jest wpisana na jakąkolwiek listę dłużników czy niesumiennych podmiotów, raczej trudno się spodziewać, że otrzyma pozytywne rozpatrzenie wniosku o leasing. Dlatego też już na etapie planowania leasingu warto zrobić sobie rachunek sumienia i ocenić, czy faktycznie mamy szanse na takie finansowanie. W przeciwnym razie cały proces wnioskowania może się okazać dosyć dużą stratą czasu.

Jak znaleźć dobrą firmę leasingową?

Jeśli interesuje nas Kia abonament lub sfinansowanie samochodu każdej innej marki, na samym początku przyda się dokładne zbadanie rynku i przyjrzenie się ofertom co najmniej kilku różnych firm leasingowych. Dzięki temu będziemy mogli porównać nie tylko koszty, ale również zasady finansowania oraz inne elementy, które przydadzą się w trakcie podejmowania decyzji o leasingu w danej firmie. Wybierając firmę leasingową nie musimy trzymać się wyłącznie tych przedsiębiorstw, które działają w najbliższej okolicy naszej firmy czy miejsca zamieszkania. W dzisiejszych czasach możliwe jest załatwienie wszystkich formalności online. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po leasing w firmie, która działa w zupełnie innym regionie kraju. Zanim podpiszemy umowę leasingową, trzeba bardzo dokładnie się z nią zapoznać nie tylko w tych częściach, które dotyczą kwestii finansowych, ale również tam, gdzie jest mowa o prawach i obowiązkach leasingobiorcy. W ten sposób będziemy mieć pewność, że decydujemy się na najlepsze dla siebie rozwiązanie i żadne sytuacje na etapie trwania umowy leasingowej nie będą dla nas zaskoczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *