Prace remontowe w firmie mogą zwykle nieco dezorganizować codzienną działalność przedsiębiorstwa. Aby zminimalizować bałagan i chaos, dobrze jest z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować poszczególne etapy pracy, a także wywożenie wszystkich odpadów, które mogą gromadzić się na terenie firmy. Dzięki temu utrzymamy budynek w czystości, a jednocześnie zadbamy o to, by prace posuwały się do przodu i zalegające odpady nie powodowały żadnych opóźnień.

W przypadku remontów w firmach najczęściej ich właściciele decydują się na zatrudnianie profesjonalnych ekip budowlanych. Wykonują one kompleksowe prace budowlane, jednak najczęściej nie oferują ani sprzątania, ani usuwania gruzu. To do zadań inwestora należy zadbanie o to, by budowlańcy mieli gdzie wyrzucać odpady budowlane, a następnie by były one właściwie wywożone i składowane bądź przerabiane. Trzeba też pamiętać, że wywóz odpadów jest obwarowany wieloma przepisami. Zdarzają się osoby lub firmy, które chcą zaoszczędzić kilkaset złotych, wywożą gruz i inne odpady gdzieś do lasu czy w inne miejsca, które nie są do tego celu przeznaczone. To prosta droga do mandatu i poważnych problemów z prawem, a w przypadku firmy – także wizerunkowy strzał w kolano.

Wywóz odpadów warto zlecić fachowcom

Aby odpady były odpowiednio traktowane i wywożone, dobrze jest skorzystać z usług firmy, która zajmuje się kompleksowo odbieraniem odpadów po budowach czy remontach, a także odpadów wielkogabarytowych, których – podobnie jak materiałów budowlanych – nie można wyrzucić sobie do osiedlowego śmietnika. Firmy dostarczają na miejsce prac budowlanych czy remontowych specjalne, solidne worki na gruz lub duże kontenery, do których można wyrzucać wszystko, co powstaje w czasie prac budowlanych. Do takich pojemników mogą trafiać cegły, odpady betonowe, gruz, elementy konstrukcyjne, piasek, a także wiele innych produktów powstających w czasie budowy czy rozbiórki oraz podczas prac remontowych. Firmy, które podstawiają kontenery czy worki na gruz, zajmują się również transportem odpadów budowlanych. Na https://gruzex-lodz.pl/ można znaleźć solidne i sprawdzone usługi w tej dziedzinie skierowane do mieszkańców Łodzi i okolic. Inwestując w usługi profesjonalistów można mieć pewność, że odpady nie będą zalegały na placu budowy czy remontu, a zostaną szybko i sprawnie usunięte.

Co się dzieje z odpadami?

Choć wydawałoby się, że odpady budowlane to produkty, które nadają się do wyrzucenia, w rzeczywistości większość z nich nadaje się do ponownego przetworzenia. Firmy odbierające odpady bardzo często zajmują się również recyklingiem gruzu, dzięki któremu większa część odpadów jest ponownie zagospodarowana. Po recyklingu okazuje się, że aż 90 procent gruzu można odzyskać i tworzyć z niego nowe surowce, a jedynie 10 procent odpadów budowlanych to produkty faktycznie nadające się do wyrzucenia. Recykling gruzu polega najpierw na oddzieleniu materiałów do dalszej obróbki od tych, które już się do niczego nie nadają. Gruz trafia do przesiewacza, który oddziela elementy drewniane, metalowe czy inne elementy konstrukcyjne. Następnie czysty gruz wrzucany jest do kruszarki, która rozdrabnia go na różnej wielkości piasek czy żwir. Tak powstałe kruszywo jest poszukiwanym budulcem i materiałem do utwardzania dróg, mostów czy obiektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *