Kto chce spędzić udane wczasy nad morzem, ten w porę powinien zastanowić się nad wyborem najlepszego letniska dla siebie. Jednym z tych kurortów, które cieszą się tu bardzo dużą popularnością, jest Rewal. Świetnie rozwinięta baza noclegowa i liczne atrakcje sprawiają, że chętnych na wypoczynek na jego terenie nie brakuje. W jaki sposób można tu spędzić wolny czas?

Rewal to przede wszystkim wspaniały klimat oraz piękne plaże, którymi letnicy zaczęli się zachwycać już w połowie XIX wieku. To właśnie w tym czasie zaczęła się turystyczna kariera miejscowości, która do dziś pozostaje jednym z najsłynniejszych letnisk nad Bałtykiem. Choć gości jest tu sporo, Rewal wciąż urzeka klimatem typowym dla typowej osady rybackiej. O tym, jak ważnym zajęciem było i jest tu rybołówstwo, można się przekonać na każdym kroku. Jednym z symboli kurortu jest przecież pomnik Rybaka, z którym tak chętnie fotografują się turyści.

Rewal to również liczne atrakcje dla dużych i małych. Dla tych, którzy chcą tu spędzić wczasy z dziećmi, wspaniałą przygodą może się okazać wizyta w Bajkowej Chacie, z kolei dorośli powinni docenić malownicze alejki spacerowe oraz ławeczki-pomniki. Nie lada gratką dla każdego z nas może się okazać podróż zabytkową kolejką wąskotorową, dzięki której można się dostać m.in. do słynnego Trzęsacza. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Rewal jest miejscem bardzo atrakcyjnym dla turystów, a chętnych na wypoczynek na jego terenie nie brakuje.

Rewal to również miejscowość bardzo chętnie wybierana przez te osoby, które chcą przede wszystkim nacieszyć się wypoczynkiem na plaży. Miejsc, w których można się opalać oraz korzystać z morskich kąpieli, jest tu sporo, a dobre zagospodarowanie sprawia, że każdy z nas może tu dla siebie znaleźć dobre miejsce na rodzinne wakacje. Szeroka oferta gospodarstw agroturystycznych, ośrodków wypoczynkowych i hoteli sprawia, iż tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku.

Dobrze rozwinięta infrastruktura jest zachętą dla tych osób, którym zależy na dobrych warunkach pobytu oraz dla tych, którzy urlop nad morzem zamierzają spędzić w towarzystwie swoich dzieci. Dla nich ważne jest i bezpieczeństwo, i dobre zagospodarowanie. A że Rewal to przede wszystkim piękne i wygodne plaże, ogromne zainteresowanie wypoczynkiem na terenie tej miejscowości nikogo dziwić nie powinno. Dorosłych mogą oczarować malownicze klify, z kolei na najmłodszych czekają tu takie atrakcje, jak Park Wieloryba oraz Bajkowa Chata.

Rewal może się też pochwalić kolejką wąskotorową, a wakacyjne kursy cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno wśród dorosłych, jak i tych najmłodszych turystów.

Jeśli chodzi o miejsca noclegowe w Rewalu, tu także mamy naprawdę ogromny wybór. Goście polecają m.in. White Apartments – apartamenty Rewal. Gustownie urządzone apartamenty posiadają widok na morze a także m. in dostęp do jacuzzi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *