Chcesz pracować jako opiekunka w Niemczech, ale nie wiesz, czy lepiej będzie to załatwić samej, czy z pomocą agencji? W sieci znajdziesz liczne informacje na temat tego, jak samemu znaleźć i zdobyć pierwszą pracę za granicą, ale jeśli z jakiegoś powodu nie czujesz, że jesteś do tego zdolna, jest wiele agencji, które mogą ci pomóc!

Czas pomyśleć o zaletach i wadach każdego z tych rozwiązań, abyś mogła lepiej zrozumieć, jak to jest zatrudniać agencję i czego możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się zatrudnić, a czego jeśli jednak będziesz wolała pracować jako opiekunka Niemcy prywatnie.

Dlaczego lepiej zrobić to z agencją, a nie prywatnie?

Będziesz mieć do dyspozycji osobę kontaktową, z którą będziesz mogła się skontaktować w każdej chwili. Możesz też liczyć na ubezpieczenie lotu, które byłoby naprawdę pomocne, gdy np. spóźnisz się na nasz lot przesiadkowy z powodu opóźnień. Nie musisz samodzielnie przeprowadzać wszystkich badań, zamiast tego możesz łatwo skontaktować się ze swoją osobą kontaktową ze wszystkimi pytaniami. Gwarancja pracy to jeden z największych plusów skłaniających do skorzystania z agencji, przez co nie będziesz musiała stresować się pieniędzmi.

Poza tym jest to o wiele mniej stresujące – posiadanie kogoś, kto wykonuje za ciebie większość papierkowej roboty, bez wątpienia. Najbardziej stresującymi częściami są zwykle rozmowy kwalifikacyjne i podanie o pracę, z którymi agencja na pewno Ci pomoże. Udzielą Ci wskazówek, jak napisać CV, jak wypełnić wniosek o pracę, o czym myśleć podczas rozmowy kwalifikacyjnej i wiele innych rzeczy! Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykorzystał te informacje w przyszłych poszukiwaniach pracy – jeśli zdecydujesz się to zrobić potem samodzielnie.

Dlaczego lepiej zrobić to prywatnie, a nie z agencją?

Wynajęcie agencji nie zawsze jest tanie, czy darmowe. Często też musisz podpisać wiążącą umowę. Pamiętaj, że mogą wystąpić pewne ukryte koszty. Musisz uważać na to z kim wchodzisz we współpracę, gdy zajmujesz się wszystkim prywatnie – ten stres nie istnieje. W końcu nawet profesjonaliści na drugim końcu są tylko ludźmi i mogą się zdarzyć błędy. Tak liczysz na siebie i wiesz, czego się po sobie spodziewasz. Uczysz się komunikacji i samodzielności. Niektóre mniej profesjonalne agencje mogą mieć też sporo niejasnych bądź błędnych informacji na ich stronie internetowej. Musisz na to uważać. No i oczywiście w samej kwestii wyboru oferty pracy masz dużo mniej do powiedzenia, gdzie pójdziesz i w jakiej rodzinie będziesz pracować, gdy oddajesz to zadanie agencji.

Dla kogoś, kto lubi mieć kontrolę, to było bardzo dziwne, że nie jest w centrum tego, co się dzieje. Jeśli nie stresujesz się na myśl o wypełnieniu wszystkich dokumentów, czy przejściu przez każdy etap procesu rekrutacyjnego – prywatne szukanie pracy jako opiekunka w Niemczech będzie dla Ciebie o wiele lepszym rozwiązaniem, niż robienie tego z pomocą agencji pośrednictwa pracy. Ostateczny wybór musi należeć do Ciebie – bo to Twoja kariera, pieniądze i twoje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *