Prowadzenie sklepu internetowego jest dobrym pomysłem na biznes, szczególnie jeśli zadbamy o odpowiedni marketing, a także będziemy mieli towary, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Aby ograniczyć koszty prowadzenia działalności, można zdecydować się na opcję dropshippingu, czyli sprzedaż internetową bez posiadania magazynu.

Własny sklep internetowy, choć nie generuje takich kosztów, jak standardowe sklepy stacjonarne, również wymaga sporych inwestycji. Jedną z nich są koszty posiadania magazynu – jeśli chcemy sprzedawać duże ilości różnorodnych towarów, musimy bowiem mieć je gdzie składować. Ten problem rozwiązuje dropshipping, czyli sprzedaż detaliczna, która nie wymaga posiadania magazynu. Produkty do klienta wysyłane są bezpośrednio od zewnętrznego dostawcy. Taka forma działania ma sporo korzyści dla właściciela sklepu internetowego – przede wszystkim, pozwala na obniżenie kosztów działalności.

Jak działa dropshipping?

W sprzedaży na zasadzie dropshippingu proces kompletowania i wysyłania zamówienia jest przeniesiony z właściciela sklepu internetowego na producenta lub dostawcę, którego zadaniem będzie dostarczanie towaru do klienta. Zadaniem sklepu internetowego jest natomiast pozyskanie jak największej liczby klientów lub osób zainteresowanych zakupem produktów. Właściciel sklepu nie musi zajmować się kwestią wysyłek i zwrotów, może więc skupić się na różnych formach reklamy i promocji, obecności w sieci, kampaniach w Google, pozycjonowaniu i innych działaniach, które pozwalają na prowadzenie firmy praktycznie bez wychodzenia z domu. Aby działać na zasadzie dropshippingu, nie trzeba inwestować aż tak dużych środków, jak przy klasycznym sklepie online. Nie da się jednak zminimalizować inwestycji do zera. Konieczne będzie postawienie sklepu na wybranej platformie e-commerce, a także wszelkie działania związane z jego dobrym funkcjonowaniem. Osoby, które chcą działać na zasadzie dropshippingu muszą mieć również własną działalność gospodarczą. Jest co prawda możliwe prowadzenie działalności nierejestrowej, jednak hurtownie i firmy będące partnerami w dropshippingu raczej wymagają spełnienia wszystkich formalności związanych z prowadzeniem działalności.

Zarabianie na różnicach cen

Zarobki w dropshippingu są uzależnione od tego, jaką marżę narzucimy na oferowane produkty. Jest oczywiste, że im wyższa marża, tym więcej zarobimy. Trzeba jednak pamiętać, aby być również konkurencyjnym. Narzucanie zbyt wysokich marż i sprzedawanie towarów dużo drożej niż ceny detaliczne w hurtowniach sprawi, że potencjalni klienci będą szukać tańszych ofert, a sklep wcale nie zarobi więcej. Niższe ceny to co prawda mniejszy zarobek jednostkowy, ale za to szansa na to, że sklep będzie dobrze prosperował i cieszył się dużą popularnością wśród klientów. Aby działać w dropshippingu, trzeba na starcie zdobyć sporo wiedzy w tym temacie, a także znaleźć dobre, sprawdzone hurtownie, które oferują współpracę na takich zasadach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czym jest dropshipping, jak zacząć działać i na co zwracać uwagę na starcie działalności, Warto zajrzeć na https://kreatorystronwww.pl/dropshipping/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *