Wiele osób posiadających taras przy swoim domu zastanawia się nad tym, czy warto zainwestować w zadaszenie tarasu. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy zalety zadaszeń tarasów. 

Taras usytuowany tuż przy domu jednorodzinnym to znakomite miejsce do spędzania czasu w letnie popołudnia i wieczory. To właśnie na tarasie w ogrodzie bardzo często podejmujemy gości oraz spędzamy czas z najbliższymi. Z kolei wiele osób uwielbia wręcz samotne przesiadywanie godzinami na tarasie czytając książkę lub słuchając ulubionej muzyki. Taras może być też doskonałym miejscem pracy dla osób, które pracuję w home office. Aby jednak móc swobodnie korzystać z balkonu czy tarasu niezależnie od panującej na zewnątrz pogody niezbędne jest odpowiednie zadaszenie.

Zadaszenie tarasu – jakie spełnia funkcje?

Podstawową rolą zadaszenia tarasu jest ochrona przed różnego rodzaju opadami atmosferycznymi. Przebywając na tarasie z solidnym zadaszeniem nie musimy już za każdym razem składać całego wyposażenia, aby uchronić wszystko przed deszczem czy letnim gradem. W zależności od materiału z jakiego wykonane jest zadaszenie, może ono także dodatkowo chronić przed nazbyt intensywnymi promieniami słonecznymi, a taras z wykonanymi ścianami może jednocześnie ustrzec przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Zadaszenie tarasu przyległego do bryły domu jednorodzinnego stanowi też uzupełnienie jego architektury. To bardzo istotne, aby technologia wykonania tarasu oraz jego zadaszenia współgrała z elewacją budynku. Z tego względu bardzo wielu właścicieli tarasów decyduje się na zadaszenia szklane na nowocześnie wyglądającej konstrukcji aluminiowej. Szare aluminium znakomicie komponuje się z przezroczystymi dużymi taflami szkła. Szklany dach nad tarasem nie ogranicza wizualnie przestrzeni, ale jednocześnie chroni przed deszczem, gradem czy nawet śniegiem. Jednocześnie możemy bez problemu odpoczywać letnimi wieczorami na tarasie obserwując przez szklany dach rozgwieżdżone niebo nad naszą posesją – oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podziwiać też chmury :).

Aluminiowe konstrukcje podtrzymujące szklane zadaszenia są wykonywane z niezwykle lekkich, ale wytrzymałych stopów aluminium. Konstrukcje aluminiowe marki Aluboss są pokrywane specjalną farbą proszkową, która chroni powierzchnię przed zadrapaniami oraz wpływem warunków atmosferycznych. Ogromną zaletą aluminiowych konstrukcji jest ich odporność na działanie wody. W przeciwieństwie do stali, stopy aluminium nie korodują pod wpływem wilgoci, a co za tym idzie nie wymagają tak czasochłonnej – jak to jest w przypadku stali – cyklicznej konserwacji. Firma Aluboss we Wrocławiu już od lat specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji najróżniejszych aluminiowych zadaszeń tarasów, altan oraz balkonów. Nieustannie poszerzający się zespół monterów w firmie zrealizował już tysiące realizacji na terenie Niemiec oraz Polski.

Jeden komentarz w artykule: “Dlaczego warto wykonać zadaszenie tarasu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *