Bez względu na to, kogo zapytasz, najbardziej znanym filmem o napadzie na dom musi być „Kevin sam w domu”. Film, którego akcja toczy się w okresie świątecznym i na długo przed wynalezieniem wyrafinowanych rozwiązań inteligentnego domu, przedstawia rodzinę, która wyjeżdża na wakacje i zostawia dom bez opieki (pozostawia też dziecko – ale nie podążajmy za tym wątkiem).

Na potrzeby tego artykułu przyjrzyjmy się elementowi „pusty dom podczas świąt/wakacji”, ponieważ jest to bardziej prawdopodobny scenariusz. Niezależnie od tego, czy podróżujesz, czy masz drugi dom, Twój dom bez opieki może być zaproszeniem dla włamywaczy do domu. Badania pokazują, że domy z systemem bezpieczeństwa są mniej podatne na włamania niż te bez – zobacz tutaj.

Prewencja ma znaczenie

Każdy klient ma swój własny poziom potrzeb w zakresie bezpieczeństwa, a profesjonalne firmy ochroniarskie pracują nad zrozumieniem obaw każdego klienta i zaprojektowaniem systemu, który zaspokoi te potrzeby

Sposoby na zmniejszenie ryzyka, wzmocnienie celu – to wszystko ma znaczenie. Włamywacze szukają łatwych celów, żaden z nich nie chce zostać złapany. Są bystrzy i zauważają wiele drobnych szczegółów i oczywistych znaków, że nie ma cię w domu – nie palą się światła, kosze na śmieci na końcu podjazdu, paczki piętrzą się na przednim stopniu – lub prosty błąd polegający na niezamykaniu się – i często ludzie są w tarapatach. Co więc może pomóc chronić Twój dom podczas Twojej nieobecności?

Myśl jak włamywacz

Każdy dom jest wyjątkowy i nikt nie zna go lepiej niż właściciel. Wyobraź sobie, że musisz włamać się do swojego domu. Jak byś to zrobił? Doświadczony włamywacz znajdzie to samo, więc podejmij proaktywne kroki, aby temu zapobiec: na przykład odłóż zapasowe drabiny, umieść samochody w garażu lub przynajmniej upewnij się, że są zamknięte (ale ukryj otwieracze drzwi garażowych) lub dodaj ruch światła i kamery na podwórku, które często jest poza zasięgiem wzroku sąsiadów.

Sprawdź swoje okna

Jeśli masz okno, które jest ukryte (zasłonięte żywopłotem), poza zasięgiem wzroku lub łatwo dostępne, upewnij się, że jest ono zamknięte lub dodaj czujniki okienne, aby utrudnić otwieranie.

Zaktualizuj swoje drzwi wejściowe za pomocą elektronicznej zasuwy bez klucza

Jest to duży faworyt ze względu na połączenie zalet bezpieczeństwa i wygody. Możesz ustawić go tak, aby blokował się, gdy system jest uzbrojony i nie martw się o noszenie kluczy lub ukrywanie jednego na zewnątrz.

Zainstaluj kamery wewnętrzne i zewnętrzne

Kolejną z najpopularniejszych rekomendacji firmy są kamery do monitoringu, ponieważ odstraszają one potencjalnych włamywaczy na zewnątrz i umożliwiają łatwe zameldowanie się we wnętrzu domu. Nie polegaj wyłącznie na dzwonku wideo, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę domu. Tutaj warto zapoznać się z tematem bliżej: monitoring-wroclaw.com.

Korzystaj z profesjonalnie monitorowanego systemu

Uzupełnij swoje oferty wideo i upewnij się, że są monitorowane przez profesjonalistę. Niezależnie od tego, czy chodzi o wgląd na dom podczas podróży, czy o dodatkowy spokój, właściciele domów mają do dyspozycji profesjonalnie monitorowane rozwiązania, dzięki którym ktoś inny może mieć oko na dom, gdy ich nie ma i cieszyć się wakacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *