Popularność dywanu domowego jest niezbędna ze względu na kilka kolorów i wzorów, które możesz wybrać, aby dopasować je do swoich celów dekoracyjnych. Oprócz trwałości i zapewnia szykowny wygląd Twojemu stylowi projektowania domu, dlatego utrzymanie go jest bardzo konieczne. Ten artykuł dalej wspomina o kilku punktach skupiających się na tym, jak łatwo i skutecznie czyścić dywan wełniany.

Jak często należy czyścić wełniany dywan?

Wełniany dywan można czyścić w domu na kilka sposobów. Jednym z najczęstszych sposobów jest regularne odkurzanie. Nie tylko pomaga zachować piękno naturalnych włókien, ale także oczyszcza pokój z włókien. Jego linienie nie oznacza, że ​​twój dywan jest gorszej jakości lub wyłysieje – jest to całkiem normalne i głównie zależy od tego, w jaki sposób włókna wełny zostały ze sobą splecione. Jednak po pierwszych kilku miesiącach wydalanie włókien znacznie się zmniejszy. Jest to najważniejszy moment na odkurzanie dywanu, ponieważ zrzucanie może się gromadzić i całkowicie zepsuć wygląd dywanu. Szybka sesja odkurzania dwa razy w tygodniu, jeśli nie co drugi dzień, może szybko na to zaradzić.

Biorąc to pod uwagę, należy wziąć pod uwagę pewne kwestie, aby ten proces był skuteczny. Zawsze powinieneś używać dobrego odkurzacza, który jest wyposażony w trzepak, który pomaga podnieść osadzony brud i kurz. Jeśli posiadany dywan ma frędzle, zaleca się zacząć od środka i unikać odkurzania krawędzi, ponieważ używanie trzepaczek z frędzlami jeszcze bardziej zrujnuje jakość i wygląd dywanu. Jednak zawsze możesz użyć przystawki do tapicerki lub ręcznego odkurzacza, aby wyczyścić krawędzie z frędzlami. Nadmierne używanie jednego dywanu może powodować niepożądane zużycie i blaknięcie koloru w wyniku bezpośredniego kontaktu ze światłem słonecznym. Możesz skutecznie tego uniknąć, po prostu obracając ich użycie.

Jak skutecznie czyścić dywan wełniany?

Nie można zaprzeczyć, że dywan może poprawić wygląd Twojego pokoju lub domu. Jednak zabrudzenie i poplamienie zajmuje tylko kilka miesięcy. Jak wspomniano wcześniej, istnieje kilka różnych sposobów czyszczenia dywanów wełnianych. Niektóre sposoby obejmują czyszczenie wełnianego dywanu sodą oczyszczoną, a także wełniany dywanik czyszczony z pomocą czystej pary. W zależności od rozmiaru dywanu możesz nauczyć się samodzielnie czyścić wełniany dywan lub zatrudnić profesjonalistę, ale czyszczenie dywanu w regularnych odstępach czasu jest koniecznością. Poniżej wyjaśniono kilka kroków, które podpowiadają, jak prać wełniany dywan w pralce – o ile jego producent nie zalecił inaczej.

Wytrząśnij brud

Jest to najbardziej podstawowy, ale najbardziej niezbędny krok, jeśli chodzi o dokładne czyszczenie dywanu. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę rozmiar dywanu, trzeba go wyjąć na zewnątrz i powiesić. Możesz użyć mocnej linki do bielizny lub poręczy werandy, a nawet ustawić kilka krzeseł. Po zakończeniu ubij dywan miotłą lub trzepaczką do dywanów. To jeszcze bardziej poluzuje głęboko zakorzeniony brud. Po wykonaniu tego kroku zdejmij podkładkę i wystaw ją na słońce na kilka minut. Możesz wykorzystać ten czas na wyczyszczenie podłogi, na której leży dywan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *