Tunel pod kanałem La Manche to zdecydowanie najszybszy sposób na przekroczenie kanału La Manche samochodem. Ale czy to właściwa opcja dla Ciebie? Pozwól nam poprowadzić Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o podróżowaniu samochodem przez tunel pod kanałem La Manche zanim wykupisz bilety na Eurotunel online i ruszysz w podróż.

Czy mogę przejechać moim samochodem przez kanał La Manche?

Nie ma możliwości przejechania samochodem lub motocyklem przez kanał La Manche. Zamiast tego kierowcy muszą wjechać do pociągu Eurotunel Le Shuttle, który wsiada do terminali w tunelu pod kanałem La Manche w Folkestone i Calais.

Co zabrać ze sobą do samochodu?

Wszyscy pasażerowie (w tym zwierzęta) będą potrzebować ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Będziesz wysiadać z pociągu na francuskiej ziemi, więc podczas jazdy we Francji upewnij się, że masz przy sobie przedmioty wymagane przez ich prawo.

Należą do nich:

• kamizelki odblaskowe,
• trójkąt ostrzegawczy,
• naklejka GB,
• zestaw zapasowych żarówek.

Neo Hotel - Hotel pod Krakowem

Czy potrzebuję ubezpieczenia i ochrony na wypadek awarii?

Zaleca się, aby przed podróżą zorganizować europejską ochronę na wypadek awarii i sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje podróż za granicę. Większość brytyjskich polis ubezpieczeniowych zapewnia minimalne obowiązkowe ubezpieczenie wymagane do prowadzenia pojazdów w innych krajach europejskich, ale możesz nie mieć takiego samego poziomu ochrony, jaki masz w Wielkiej Brytanii.

Sprawdź u swojego ubezpieczyciela, czy jesteś objęty ubezpieczeniem w przypadku odwołanych lub opóźnionych wyjazdów przez tunel pod kanałem La Manche, zakwaterowania awaryjnego, wynajmu samochodu i pomocy drogowej.

Europejskie ubezpieczenie awaryjne zapewnia usługę odzyskiwania w 48 różnych krajach. Jeśli planujesz tylko krótką wycieczkę do Europy, taka opcja pojedynczej podróży może być dla Ciebie.

Jakich przedmiotów nie mogę zabrać do samochodu podczas przeprawy?

Pojazdy zasilane LPG (Liquefied Petroleum Gas) nie mogą być transportowane przez Eurotunel Le Shuttle, nawet jeśli ten rodzaj zasilania jest używany jedynie jako dodatkowe źródło paliwa. Broń palna nie może być przewożona, jeśli nie ma do niej ważnego certyfikatu – poza tym cała broń palna musi zostać zgłoszona przy odprawie. Fajerwerki są również zabronione.

Informacje o przedmiotach zabronionych i objętych ograniczeniami przy wjeździe do Francji można znaleźć w odpowiednich dokumentach. Na przykład podatek akcyzowy i podatki są płatne we Francji, jeśli napoje alkoholowe i tytoń zostały zakupione w celach komercyjnych, tj. Nie do spożycia osobistego.

Czy mogę holować przyczepę? Holowanie przyczep jest dozwolone i zostanie Ci przydzielone miejsce w jednym z wagonów jednopokładowych Le Shuttle. Są one dwa razy wyższe niż wagony piętrowe, a wejścia są szersze, co ułatwia manewrowanie przyczepą.

Czy muszę się zameldować? A jeśli tak, to na jak długo przed moim pociągiem? Należy zgłosić się co najmniej 30 minut przed planowanym czasem odlotu, ale nie więcej niż dwie godziny przed podróżą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *