mieszkanie

Budowanie nowej lub renowacja istniejącej struktury, tworzenie nowego domu to podróż odkrywania, kim jesteś, czego chcesz, jak chcesz żyć i gdzie chcesz być. To szansa na zdefiniowanie swojego związku ze światem, rodziną i sobą. Tworzenie domu to coś więcej niż budowanie fizycznej lokalizacji. To o wiele więcej niż gotowe projekty domów. Podobnie jak w przypadku każdej podróży, będziesz chciał przeprowadzić badania i zaplanować podróż. Będziesz chciał mieć poczucie, jaki powinien być efekt końcowy i ile to będzie kosztować. I chociaż bez wątpienia będziesz w stanie iść sam, posiadanie doświadczonego i przewodnika, który pokaże ci drogę, prawdopodobnie będzie oznaczać przyjemniejszą, bardziej wzbogacającą i ogólnie lepszą podróż.

Spójrzmy na kroki, w porządku chronologicznym, związane z tworzeniem domu.

Wyznacz cele. Tworzenie nowego domu dla siebie polega na wyznaczaniu celów i podejmowaniu kroków prowadzących do ich osiągnięcia. Będziesz chciał ustalić odpowiedzi na wiele pytań, aby móc określić te cele.

Wyznaczanie celów wymaga spełnienia zarówno czynności lewej, jak i prawej półkuli mózgowej. Twoja lista celów będzie więc obejmowała dwie strony: praktyczną i emocjonalną. Każdy element jest ważny i każdy musi zostać rozpoznany, aby efekt końcowy odzwierciedlał całość.. Nawiasem mówiąc, deklaracja celów jest tym, co architekci nazywają programem. Więc kiedy twój architekt mówi „program”, po prostu pomyśl „cele”.

Ustal budżet.

Chociaż budżet powinien znajdować się w każdym oświadczeniu celu, jest to tak ważny element, że został tutaj uwzględniony jako osobne zadanie. Tworząc budżet, oczywiście zaczniesz od tego, na co Cię stać i jak koszt domu pasuje do Twoich ogólnych planów na przyszłość. Kiedy będziesz gotowy, aby przejść do szczegółów, uwzględnij wszystko, co będzie związane z projektem: koszt gruntu, lokalne opłaty i podatki, opłaty projektowe i inżynieryjne, budowa nie tylko domu, ale także krajobrazu, a także mebli i dekoracji.

I nie zapomnij o zdrowej sytuacji awaryjnej. Jak w przypadku każdego złożonego projektu, coś się wydarzy, a droga z punktu A do punktu B będzie miała jeden lub dwa objazdy. Upewnij się, że te małe wycieczki boczne nie wyślą Cię na krawędź.

Arkusz kalkulacyjny, taki jak Excel, jest dobrym narzędziem do tworzenia budżetu, ponieważ możesz go stale aktualizować i modyfikować podczas pracy nad projektem.

Znajdź jakąś działkę – lub zaniedbany starszy dom.

Gdzie chcesz być? Jak chcesz żyć? Czego szukasz? Może chcesz tego domu w górach lub z widokiem na ocean, ale nie ma go teraz na kartach z powodów ekonomicznych lub innych. Bez znaczenia! Prawdopodobnie będziesz w stanie odkryć siebie na nowo później. Na razie to niech będzie dom z dobrymi szkołami lub w innym miejscu. Chodzi o to, aby znaleźć miejsce na kuli ziemskiej, które możesz nazwać jako swoje własne i zbudować dom, który będzie domem.

A może ta ziemia to nie kilka akrów, które nigdy nie zostały zdeptane? Może to istniejący dom, który jest po prostu stary i zniszczony i został zaniedbany. Ten dom szepcze ci, że naprawdę chce pozbyć się tych urządzeń w kolorze awokado, tego kudłatego dywanu i tych pojedynczych szyb, i wiesz, że jesteś osobą, która to zrobi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *