Pokazywanie psa na wystawach może być świetną zabawą zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa. Decyzja o pokazaniu psa wiąże się z zobowiązaniem, które obejmuje zarówno pracę, jak i wydatki. Będzie kilka zwycięstw, wiele przegranych, pytania pozostawione bez odpowiedzi i sędziowie, których poczujesz, że są do Ciebie uprzedzeni. Ponieważ zdarza się to każdemu, musisz skupić się na tym, co możesz kontrolować. Udział psów w wystawach powinien pozostać przyjemnością, a nie źródłem niepokoju. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wprowadzić psa do kręgu zwycięzców.

Obiektywnie oceń swojego psa

Poświęć trochę czasu, aby obiektywnie ocenić swojego psa. Jakie są słabości Twojego psa? Psy są oceniane według określonych kryteriów – bardzo szczegółowych kryteriów. Normy twojej rasy są określone i można je łatwo znaleźć na stronie internetowej – wydrukuj wzorzec rasy i sprawdź każdy. Te informacje mogą pomóc w przygotowaniu. Oczywiście niektórych błędów nie można zmienić, a nawet mogą one być dyskwalifikujące. Miejmy nadzieję, że jest to coś, co już wiedziałeś, kupując psa.

Z drugiej strony drobne wady można złagodzić lub przynajmniej ukryć poprzez pielęgnację – sporo pomocnych akcesoriów możesz znaleźć tutaj e-pazur. Te informacje mogą Ci pomóc przy wyborze opiekuna lub fryzjera na pokaz. Może również dać realistyczny obraz swoich szans. Nie zniechęcaj się, jeśli Twój pies ma kilka niedoskonałości. Pamiętaj, że Twój pies musi mieć mniej niż konkurencja.

Zainwestuj w dietę wysokiej jakości

Odżywianie jest często pomijanym elementem przygotowań do występu, ale ma to znaczenie. Oczywiście właściciel psa zawsze będzie chciał mieć jak najlepsze zdrowie dla psa. Jednak wiele z występów i pokazów psów zależy od odpowiedniej diety. Czy Twój pies ma kilka kilogramów do stracenia? A może jest trochę za szczupły? Kwestie te powinny być częścią trwających przygotowań, które wykonujesz od roku do sześciu miesięcy przed datą pokazu. Etykieta powinna oczywiście zawierać informację, że certyfikat jest kompletny i zrównoważony.

Suplementy dla psów mają ograniczoną wartość. Ogólnie rzecz biorąc, należy unikać suplementów, ponieważ branża nie jest dobrze regulowana. Wiele badań konsumenckich wykazało, że pies kupującego nie dostaje nawet połowy tego, co jest zawarte w butelce. Jednak suplementacja niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (tj. Oleju rybnego) ma pewną wartość w zapewnieniu Twojemu psu zdrowo wyglądającej sierści. Poszukaj suplementu, który ma numer partii i weryfikacji przez agencję zewnętrzną, że butelka zawiera to, co ma zawierać.

Poproś weterynarza o sprawdzenie psa

Upewnij się, że Twój pies jest na bieżąco ze wszystkimi badaniami i szczepionkami. Przed wyjazdem na wystawę, na której Twój pies prawdopodobnie będzie miał kontakt z wieloma psami z wielu różnych krajów, wizyta u weterynarza sprawi, że po powrocie będziesz mieć zdrowego psa. Często stosuje się podstawowe zastrzyki, takie jak DHPP (zastrzyk nosówki) i wścieklizna, ale czasami bordetella i grypa mogą zostać przeoczone. Ostatnie dwa są szczególnie ważne zawsze, gdy pies ma kontakt z grupą psów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *