Okuloplastyka to dziedzina medycyny zajmująca się wieloma schorzeniami. Jednym z nich jest niedomykalność powiek. W ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się wszczepianie specjalnych implantów. Tej właśnie metodzie poświęcony będzie ten krótki artykuł.

Implanty powiek – co to takiego

Najprościej mówiąc, metoda ta polega na umieszczeniu złotego lub platynowego ciężarka pod skórą górnej powieki. Dokładnie umieszcza się go w kieszeni pod mięśniem okrężnym oka. Dzięki temu powieka zostaje dodatkowo obciążona i możliwe jest jej całkowite zamknięcie. Implanty powiek najczęściej wykonywane są ze złota, a ich kształt dostosowany jest do charakterystycznego kształtu gałki ocznej. Dzięki temu nie tworzą one wypukłości na powierzchni powieki. Istnieje także możliwość dostosowania rozmiaru implantu do wielkości powieki danego pacjenta. Różnią się one wagą, wielkością, długością, szerokością oraz grubością.

W niektórych przypadkach u pacjentów może pojawić się wybrzuszenie. Wówczas zaleca się zastosowanie implantu platynowego. Jest to materiał o mniejszej gęstości niż złoto, dlatego też modele o tym samym rozmiarze są nieco lżejsze. Bez względu na to, który z implantów zostanie wszczepiony, nie wpływa on na ostrość widzenia, ani nie ogranicza pola widzenia. Także sam zabieg umieszczenia implantu jest stosunkowo prosty i nie wymaga dużych przygotowań ze strony pacjenta.

Niedomykalność powiek – co warto wiedzieć

Okuloplastyka umożliwia wyleczenie wielu schorzeń. Doskonale radzi sobie także z niedomykalnością powiek. Jest ona najczęściej spowodowana porażeniem nerwu twarzowego. Zazwyczaj jest ono albo długotrwałe lub też trwałe, dlatego pojawia się ryzyko uszkodzenia lub całkowitej utraty wzorku. Najczęstszymi objawami tej przypadłości są skłonności do erozji i owrzodzeń rogówki oraz przewlekłe zapalenie spojówek. Wszczepienie implantu pozwala uzyskać zamykanie powieki, jednak nie przywróci funkcjonowania uszkodzonego nerwu twarzowego.

Warto także pamiętać, że same implanty są wyrobami medycznymi, dlatego też ich zastosowanie jest całkowicie bezpieczne, a sam zabieg odwracalny i powtarzalny. Nie ma także przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu.

Wysokiej klasy implanty dostępne są w sklepie MDT.pl, który dostarcza profesjonalny sprzęt, urządzenia medyczne oraz drobne akcesoria do gabinetów okulistycznych. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości oferowanych usług, to zaopatrz Twój gabinet się właśnie tam.

Sprawdź już dzisiaj, ile możesz zyskać na współpracy z MDT!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *