Jeśli nie masz ochoty całymi dniami leżeć leniwie na plaży, z pewnością możesz zaspokoić chęć wyjazdu na wakacje w góry. Duża zaleta: nawet latem temperatura w górach jest nadal przyjemna. Niemniej jednak zawsze można ochłodzić się w chłodnym górskim jeziorze.

Postaw na Zakopane!

Ćwicz na świeżym powietrzu każdego dnia – co za wielki kontrast z codziennym biurowym życiem. Dla nas góry są jak ogromna siłownia na świeżym powietrzu. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tu sport, który lubi decydując się na Zakopane noclegi. Nie zawsze muszą to być 10-godzinne wędrówki lub energochłonne wycieczki na rowerze górskim, ale spokojna przejażdżka rowerem, spacer wokół jeziora lub wycieczka na Krupówki mogą również sprawić, że będziesz szczęśliwy. Istnieje niesamowita liczba sposobów na aktywność w górach i tyle samo sposobów na relaks. Następnie możesz naładować baterie w jednym z licznych hoteli wellness, korzystając z masażu, relaksując się w basenie, a następnie wybierając się na pyszny, wielodaniowy posiłek. Nie ma nic lepszego niż pójście wieczorem do łóżka z ciężkimi nogami. Po prostu czujemy się żywi podczas i po wędrówce.

Odkryj Zakopane!

Kiedy myślisz o wakacjach letnich w górach, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, są wędrówki i górskie szczyty. Ale także w dolinach kryją się liczne możliwości rekreacji. Co powiesz na grę w golfa, wędkarstwo, windsurfing, jazdę na rowerze, rafting, kajakarstwo, wiosłowanie na stojąco, jazdę na segwayu lub jazdę konną? Jak widać, można też poćwiczyć w dolinie lub po prostu spróbować czegoś nowego. Na przykład, jeśli nigdy nie byłeś na e-rowerze górskim – wykorzystaj swoje letnie wakacje na tak niezapomniane wrażenia. Zwłaszcza jeśli pogoda jest zbyt niestabilna na długą wycieczkę pieszą, warto spędzić dzień w dolinie. Możesz przerwać trasę wspinaczkową w parku linowym szybciej niż długą wędrówkę, jeśli zbliża się burza. Nawiasem mówiąc, w dolinach znajdują się również fantastyczne górskie rzeki i jeziora. Warto się rozejrzeć po Zakopanem z tej perspektywy.

Wakacje dla umysłu

Ruch i bliskość natury działają jak program antystresowy dla wielu osób. Nie tylko ciało odnajduje równowagę w życiu codziennym, ale także umysł. Dla niektórych oznacza to poświęcenie czasu dla siebie, testowanie nowych limitów i odczuwanie endorfin podczas wspinaczki na szczyt góry. Z drugiej strony czas w naturze oznacza po prostu możliwość wyłączenia się i stworzenia w umyśle przestrzeni dla pozytywnych myśli.

Czy kiedykolwiek próbowałeś jogi lub medytacji na górze?

Wyjątkowe przeżycie dla ciała i umysłu, którego możesz doświadczyć na przykład w Zakopanem. Kiedy jesteśmy na łonie natury przez długi czas, często wpadamy na najbardziej kreatywne i najlepsze pomysły. Mniej często znaczy więcej: w porównaniu z wycieczką samochodem lub wycieczką do miasta, podczas wakacji w górach nie musisz pędzić z widoku do widoku, ponieważ w przeciwnym razie miałbyś wrażenie, że coś przegapisz. Na wakacjach w górach często to pogoda decyduje o tym, co jest w programie – więc nie stresuj się z wyprzedzeniem lub na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *