Nie ma nic gorszego niż brudny uniform roboczy, szczególnie na początku dnia. Budzisz się i ubierasz, idziesz do pracy w swoim świeżym uniformie, tylko po to, by wziąć się za pracę i od razu go zabrudzić. Albo co gorsza, może wylewasz na uniform kawę wysiadając z samochodu i nawet nie wysiadasz bez brudzenia się. W wielu zawodach pracodawca dostarcza pracownikowi tylko jeden strój roboczy, więc utrzymanie go w czystości to trudne zadanie.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować świeżość i czystość ubrania roboczego w zależności od plamy. Wiele typowych plam należy do kategorii namaczania / spłukiwania wodą. Każdy w branży restauracyjnej lub hotelarskiej jest zaznajomiony z plamami z musztardy lub sosu pomidorowego lub ciemnymi płynami, takimi jak czerwone wino lub kawa. Te i inne typowe plamy, na przykład plamy z substancji na bazie wody, należy namoczyć lub spłukać wodą, aby plama nie osadziła się na tkaninie. Gdy plama wyschnie, jej usunięcie będzie niemożliwe. Należy pozwolić zabrudzonej moczyć się przez około 30 minut przed praniem, aby całkowicie usunąć plamę.

Kiedy skrobać/szczotkować plamę?

Jeśli coś jest lepkie lub stwardnieje, ważne jest, aby usunąć jak najwięcej substancji przed przystąpieniem do prania munduru roboczego, bez względu na to czy chodzi o spodnie czy bluzy medyczne. Syrop, kleje, błoto i guma, wszystkie muszą zostać zeskrobane przed próbą zmywania plamy. Podczas skrobania należy zachować ostrożność, ponieważ takie rzeczy, jak czekolada, można wcisnąć głębiej w tkaninę, co utrudnia ich usunięcie. Po pozbyciu się jak największej ilości plamy, wypłucz lub namocz strój roboczy przed praniem.

Co zrobić z nietypowymi plamami?

Niektóre substancje plamią inaczej niż zwykłe plamy z czerwonego wina lub błota i będą wymagały szczególnej uwagi. Na przykład wosk i kredki wymagają najpierw zeskrobania wosku przed umieszczeniem poplamionego miejsca między dwoma ręcznikami papierowymi i użyciem ciepłego żelazka do stopienia wosku z ubrania roboczego i umieszczenia go w ręczniku papierowym przed praniem. Plamy powstałe przy użyciu agresywnych chemikaliów, takich jak tłuszcz lub olej, tusz lub lakier do paznokci, wymagają trzystopniowego procesu usuwania plam przed spłukaniem, a następnie zmywaniem gorącą wodą.

Możesz znacznie ułatwić sobie każde z powyższych zadań zakładając na siebie wysokiej jakości uniform – na pewno taki będzie, jeśli zakupisz go od producenta, który już od świadczy asortyment w tym zakresie. Jeśli spotkasz sprzedawcę, który jest dumny z tego, że może zaoferować swoim klientom najbardziej konkurencyjne ceny – warto się mu przyjrzeć bliżej, a nawet wejść we współpracę jako ze stałym dostawą wysokiej klasy ubrań roboczych i o tym bardziej, jeśli interesują Cię stroje medyczne. Chcesz zacząć korzystać z takich usług? Masz pytania dotyczące tego rodzaju usług? Skontaktuj się z jednym z producentów odzieży medycznej już dziś, a gdy tylko trafisz na fachowy personel, z pewnością znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *