Studia przez internet to bardzo wygodna, a zarazem nowoczesna forma nauczania, która z każdym rokiem zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zarówno sama formuła, jak i zakres materiału wcale nie różni się od programu, z którym mamy do czynienia w przypadku studiów stacjonarnych. Wszystkie materiały z zakresu wiedzy praktycznej i teoretycznej dostępne są w dowolnym czasie dla studentów za pośrednictwem platform e-learningowych lub też popularnych komunikatorów audio-video.

Studia online zyskują na swojej popularności i to nie tylko w przypadku osób mieszkających poza granicami, które chcą na rodzimej uczelni zdobyć dyplom ukończenia studiów wyższych, ale także w przypadku osób posiadających ustabilizowaną karierę zawodową, szukających nowych wyzwań. W ten sposób mimo braku wystarczającej ilości czasu, jaki należy poświęcić w celu udania się na uczelnię na zajęcia lub wykłady, mają możliwość studiowania, podnoszenia swoich kwalifikacji oraz w razie potrzeby przebranżowienia się. Tego typu forma nauczania doskonale sprawdza się również w przypadku maturzystów i aktualnych studentów, którzy chcą zrezygnować ze studiów stacjonarnych, a tym samym zdobywania nie tylko wiedzy, ale także poszukiwania zatrudnienia.

Jakie możliwości i zalety dają studia online?

Wbrew pozorom studia przez internet nie dają studentom tzw. taryfy ulgowej. Tak naprawdę wszystkie osoby, które zdecydowały się na taki tryb nauki, muszą nie tylko wcześniej zapoznać się z odpowiednią literaturą i materiałami udostępnianymi przez wykładowców, ale co ważniejsze są również zobligowane do regularnego wykonywania zadań/ćwiczeń udostępnianych na specjalnej platformie. Stąd też zakres wiedzy i program nauczania niczym nie odbiega od studiów stacjonarnych. Jednak decydując się np. na studia podyplomowe online, przyszli studenci zyskują wiele możliwości i wymiernych korzyści w postaci m.in.:

– dostępu do materiałów dydaktycznych w dowolnym czasie i miejscu – wystarczy jedynie posiadać urządzenie z dostępem do internetu;
– możliwość zdalnego zdobywania wiedzy, przebranżawiania się i uzyskania dyplomu ukończenia studiów wyższych;
– oszczędności czasu i pieniędzy na dojazdy;
– samodzielnego decydowania ile czasu w danym dniu przeznaczymy na naukę;
– dostosowania tempa nauki do własnych preferencji.

Jak wygląda nauka przez internet?

Studia online w przypadku wszystkich stopni, niezależnie czy mówimy o studiach podyplomowych, magisterskich, czy też licencjackich, podzielone są na semestry. Oczywiście ich ilość jest zależna od specyfiki wybranego przez nas kierunku. Wszystkie semestry zostały podzielone na bloki tematyczne, obejmujące konkretny zakres materiałów dydaktycznych, które mogą występować m.in. w formie czytelnych prezentacji, wykładów, ćwiczeń, materiałów wideo lub testów. Zazwyczaj po każdym takim bloku słuchacz/student przystępuje do testu, po którego pozytywnym zaliczeniu może przejść do realizacji następnego/kolejnego bloku tematycznego.

Warto jednak pamiętać, że na jakość udostępnianych materiałów duży wpływ ma odpowiedni wybór uczelni oraz możliwości programowych, jakie daje. Jednym z ciekawszych wyborów jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, z której ofertą można zapoznać się tutaj: wwszip.pl

Jeden komentarz w artykule: “Jak wyglądają studia przez Internet?”
  1. Co sądzicie o wyłączeniu z terapii z dzieckiem zabawek dźwiękowych? Dość intrygujący wpis znalazłam ostatnio na stronie https://juniora.pl/. Przeczytajcie koniecznie, jeśli interesuje Was jak takie zabawki wpływają na rozwój mowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *