System bezpieczeństwa CCTV jest niezbędny dla każdego rodzaju biznesu lub organizacji publicznej. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią kamerę CCTV do właściwej lokalizacji i zastosowania.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kamer CCTV z wieloma różnymi funkcjami i opcjami, co skutkuje zagmatwanym wachlarzem różnych typów, stylów i konfiguracji. Ale która jest najlepsza dla Twojej aplikacji zabezpieczającej dla Twojej firmy? Odpowiedzi szukaj w tym artykule oraz na stronie https://www.celtron.com.pl/systemy-monitoringu/. Oto kilka typów kamer CCTV, o których powinieneś wiedzieć.

Kopułkowa kamera CCTV

Kamery kopułkowe CCTV są najczęściej używane do zastosowań związanych z bezpieczeństwem i monitoringiem w pomieszczeniach. Kamery kopułkowe zawdzięczają swoją nazwę obudowie w kształcie kopuły, w której są umieszczone. Obudowy te zostały zaprojektowane tak, aby kamery CCTV były dyskretne, ale nie były ukryte. Typowe zastosowania to handel detaliczny, w którym kamera jest zaprojektowana tak, aby była dyskretna, ale widoczna.

Kształt „kopuły” utrudnia określenie kierunku, w którym te kamery są skierowane, a zatem są idealne do odstraszania przestępców. Ci będą wiedzieć, że obiekt jest obserwowany, a klienci będą czuli się swobodnie, wiedząc, że obiekt jest chroniony.

Kamery szybkoobrotowe CCTV dają operatorowi monitoringu możliwość poruszania kamerą. Istnieją kamery, które mają funkcję automatycznego obrotu / pochylenia / powiększenia, w których porusza się ona w określonym czasie. Są one używane do pokrycia dużego obszaru za pomocą tylko jednej kamery lub w celu uniknięcia złych warunków oświetleniowych w określonych porach dnia.

Kamera CCTV w obudowie

Kamery CCTV tego typu mają długi, cylindryczny i zwężający się kształt, podobny do „kuli karabinowej”, często używanej w zastosowaniach wymagających oglądania z dużej odległości. Kamera zazwyczaj nie jest zaprojektowana do sterowania obrotem / pochyleniem / powiększeniem, ale zamiast tego do przechwytywania obrazów ze stałej lokalizacji, wskazując na określony obszar.

Kamera CCTV typu bullet to jednostka montowana na ścianie lub suficie, która jest zwykle przeznaczona do użytku w pomieszczeniach, ale może być również używana do niektórych zastosowań zewnętrznych. Wiele kamer typu bullet może być również wodoszczelnych poprzez zainstalowanie ich w ochronnych obudowach, które chronią przed kurzem, brudem, deszczem, gradem i innymi szkodliwymi elementami.

Kamera CCTV z mocowaniem typu C

Kamery CCTV z mocowaniem C mają odłączane soczewki, które pasują do różnych zastosowań. Standardowe obiektywy kamer CCTV mogą pokrywać odległości od 35 do 40 m, dlatego w przypadku kamer tego rodzaju możliwe jest użycie specjalnych obiektywów, które mogą pokrywać odległości nawet większe.

Kamera CCTV Dzień / Noc

Kamery CCTV dzień / noc mają tę wyraźną zaletę, że działają zarówno w normalnych, jak i słabo oświetlonych środowiskach. Kamery te nie mają oświetlaczy podczerwieni, ponieważ mogą rejestrować wyraźne obrazy wideo w różnych warunkach oświetleniowych i w ciemności.

Interesuje Cię też montaż anten? Zajrzyj tutaj: https://www.celtron.com.pl/montaz-anten/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *