Przy wyborze uczelni należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Niektórzy studenci traktują priorytetowo programy akademickie, inni szukają tętniącej życiem kultury miasta akademickiego, a niektórzy koncentrują się głównie na kosztach czesnego. Wśród tego wszystkiego jest jedna decyzja, która może wpłynąć na całe twoje doświadczenie: lokalizacja.

Krosno – miasto akademickie

Gdy dnia 1 stycznia br. ogłoszono, że KPU od teraz jest PANS (Akademia Nauk Stosowanych ), a Krosno zyskało tytuł miasta akademickiego – zaczęto mówić więcej na temat tej uczelni i tego, czy warto studiować lokalnie. Spójrzmy zatem na ten temat nieco blżej – wspierając się przykładem PANS właśnie.

Kluczowym momentem w podróży każdego kandydata na studia jest podjęcie decyzji o wyjeździe hen w dal lub uczęszczaniu do pobliskiej szkoły. Pójście na studia oznacza początek nowego rozdziału w twoim życiu. I chociaż część ciebie może pragnąć przygody, jaką jest poznanie zupełnie nowego miejsca, zastanawiasz się również, czy warto uczęszczać do uczelni wyższej blisko domu.

Studia w Krośnie – warto!

Chociaż podróż do zupełnie nowego miejsca może wydawać się częścią klasycznego doświadczenia życia studenckiego – uczęszczanie do lokalnej szkoły ma kilka nieodpartych korzyści. Od oszczędzania pieniędzy i bycia blisko bliskich po rozpoczęcie profesjonalnych działań w zakresie networkingu, może się okazać, że pozytywne aspekty pozostawania blisko domu przeważają nad urokiem pakowania się i pójścia na studia w nowym miejscu.

Z pewnością pomaga, jeśli lokalna społeczność jest tak tętniąca życiem i gościnna, jak Krosno – miasto, które PANS nazywa domem. Dowiedz się więcej o bliskości, sąsiedztwie i możliwościach tego miasta, które są w zasięgu Twojej ręki, jeśli zdecydujesz się studiować w podkarpackiej akademii nauk stosowanych.

Dlaczego warto studiować w Krośnie – lokalnie i nie tylko?

Nie będziesz musiał zaczynać swojej sieci kontaktów od zera. Dbanie o sieć kontaktów może nie jest teraz dla Ciebie najważniejsze, ale jest to coś, co może odegrać kluczową rolę w Twoim doświadczeniu na studiach – i przyszłym poszukiwaniu pracy. W miarę postępów w programie studiów przydatne może być obserwowanie niektórych specjalistów w pracy, abyś mógł lepiej zrozumieć, czego możesz się spodziewać po ukończeniu studiów. A może będziesz chciał nawiązać kontakt z mentorem, który pomoże Ci przygotować się do poszukiwania pracy?

W bardziej praktycznym sensie bycie częścią dobrze prosperującej sieci kontaktów może pomóc Ci w zdobyciu konkurencyjnej oferty stażu, która może ukształtować wczesne lata Twojej kariery. Uczęszczając do Akademii blisko domu, masz dodatkową korzyść, że już zacząłeś budować tę sieć – nawet jeśli oznaczało to tylko skontaktowanie się z byłymi nauczycielami lub nawiązanie kontaktu z ludźmi, których możesz znać przez swoich rodziców.

Nawet jeśli nie byłeś aktywny w sieci, z pewnością nawiązałeś kontakty na przestrzeni lat – a te kontakty mają kontakty, które mają inne kontakty. Nie musisz znać wszystkich, ale dopóki Twoja sieć ma solidne podstawy, będziesz mieć narzędzia potrzebne do rozgałęzienia się i nawiązania znaczących relacji, które mogą wpłynąć na Twoją przyszłość zawodową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *