Leczenie trądziku jest zróżnicowane i może być dostosowane do wszystkich postaci trądziku, od najłagodniejszego do najcięższego. Zwykle osoba cierpiąca na trądzik spróbuje kilku zabiegów, zanim znajdzie taki sposób, który będzie dla nich skuteczny. Sięgnie też po tabletki jak te tutaj i niektóre będą działać dobrze, inne znacznie mniej lub wcale. Zanim jednak dojdziesz do wniosku, że leczenie nie powiodło się, powinieneś mieć świadomość, że wszystkie strategie przeciwtrądzikowe muszą być stosowane codziennie przez kilka tygodni lub miesięcy, zanim można oczekiwać jakichkolwiek rezultatów.

Musisz rygorystycznie i regularnie stosować kurację przeciwtrądzikową, aby była jak najskuteczniejsza!

Każda osoba jest wyjątkowa. Sposoby na trądzik są przepisywane na podstawie wieku, ale także rozległości i nasilenia zmian. Leczenie trądziku młodzieńczego u Twojego najstarszego dziecka nie powinno być stosowane w przypadku zaostrzenia plam u Twojego najmłodszego! Trądzik niemowlęcy jest bardzo specyficzną postacią schorzenia, której leczenie opiera się zasadniczo na pielęgnacji, podczas gdy trądzik dorosłych często ma duży wpływ na jakość życia, wpływając na relacje z kolegami, przyjaciółmi i partnerami. Najpierw należy znaleźć możliwą przyczynę (lekową, kosmetyczną, hormonalną), a następnie rozpocząć indywidualne leczenie trądziku dorosłych. We wszystkich przypadkach leczenie trądziku różni się skutecznością w zależności od osoby i okresu. Unikaj porównywania się z kolegą z klasy lub osobą z sąsiedztwa!

Idę do lekarza

Jeśli masz trądzik, zdecydowanie zalecamy wizytę u lekarza. Twój lekarz ogólny jest często pierwszym lekarzem, którego należy odwiedzić, jeśli masz trądzik. Postawią diagnozę, przepisując pierwsze leczenie trądziku. Z kolei dermatolog jest specjalistą od skóry i pracuje na różnych etapach leczenia.

Mogą wykonywać określone zabiegi, takie jak:

  • oczyszczanie skóry,

  • peelingi skóry,

  • zabiegi laserowe.

Zdecydowanie zaleca się zadawanie wszelkich pytań podczas konsultacji, a także opowiedzenie lekarzowi o historii trądziku, historii trądziku związanego z rodziną i wszelkich terapiach, których już próbowałeś.

Wiele kremów na trądzik jest dostępnych bez recepty w aptekach i parafarmaceutach. Pomagają skutecznie walczyć z przetłuszczającą się cerą, plamami i pozostałościami. Kremy te można stosować samodzielnie lub w połączeniu z lekami. Ogólnie rzecz biorąc, kremy przeciwtrądzikowe nakłada się na całą leczoną powierzchnię (twarz i/lub ciało) z wyjątkiem ukierunkowanych zabiegów, takich jak produkty „przeciwplamowe”, które nakłada się punkt po punkcie w celu ich leczenia i/lub kamuflażu.

Biorę leki na trądzik

Kiedy kremy nie są już skuteczne, jak leczyć trądzik? Leki na trądzik są zwykle przepisywane przez lekarza. Są to miejscowe zabiegi lecznicze, w postaci kremu lub żelu lub leki przyjmowane doustnie. Choć może wydawać się trochę dziwne, aby leczyć stan skóry „od środka na zewnątrz”, to naprawdę działa! Niektóre antybiotyki, izotretynoina i cynk, okazały się skuteczne w doustnym leczeniu trądziku. Miejscowe zabiegi na bazie kremów są często utrzymywane przez długi czas, z wyjątkiem izotretynoiny: ta metoda leczenia trądziku ma tę wadę, że podrażnia i wysusza skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *