Masz świetny pomysł na małą firmę i jesteś gotowy. Ale możesz myśleć, że jest kilka rzeczy, które musisz mieć, aby faktycznie zacząć. Niektóre z tych rzeczy nie są tak naprawdę konieczne. Ale niektóre są. Oto listy na temat rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz do otwarcia firmy i 5 rzeczy, których potrzebujesz. Jeśli chcesz szybko rozpocząć działalność i przy minimalnych kosztach, możesz zacząć bez tych rzeczy i dodać je później.

5 rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz do uruchomienia małej firmy

1. Biuro. Możesz pracować z domu. Jeśli zakładasz biuro domowe, śledź wszystkie wydatki domowe, ponieważ możesz skorzystać z ulgi podatkowej za korzystanie z biura domowego.

2. Formalny biznesplan. Być może słyszałeś, że każda firma potrzebuje biznesplanu i to świetny pomysł. Biznesplan z pewnością pomoże Ci pomyśleć o wszystkim, czego potrzebujesz i dokąd zmierza Twoja firma. Ale jeśli nie potrzebujesz pożyczki na biznes, prawdopodobnie nie musisz tracić czasu na tworzenie formalnego biznesplanu.

3. Formalna struktura biznesowa. Możesz zacząć jako jedyny właściciel, który nie wymaga żadnej formalnej rejestracji jako spółka osobowa lub korporacja. Po prostu działaj – możesz dokonać formalnej rejestracji później.

Gdy zdecydujesz się utworzyć formalną strukturę dla swojej firmy, zrób to tak prosto, jak to możliwe. Na przykład, jeśli zastanawiasz się nad strukturą spółki a korporacji, przekonasz się, że spółka jest łatwiejszy do uruchomienia i prowadzenia niż korporacja, a podatki mogą nie być bardzo różne.

4. Pożyczka lub pieniądze zewnętrzne. Jeśli zaczynasz od małego, możesz być w stanie wykorzystać środki osobiste na rozpoczęcie działalności i wykorzystać pieniądze z dochodu na sfinansowanie swojej działalności. Jeśli musisz pożyczyć pieniądze, aby kupić produkty na sprzedaż, sprawdź, czy możesz skorzystać z kredytu kupieckiego od dostawców. Nadal możesz potrzebować biznesowej karty kredytowej.

5. Pracownicy. Możesz zacząć samodzielnie bez pracowników, co może być ogromnym kosztem i kłopotem. Jeśli potrzebujesz pomocy, zatrudnij niezależnych wykonawców. Płacisz im za pracę, bez dalszych zobowiązań, ponieważ są niezależnymi właścicielami firm.


4 rzeczy, których naprawdę potrzebujesz, aby rozpocząć działalność w małej firmie

1. Nazwa firmy, adres i telefon. Wszystko opiera się na nazwie Twojej firmy, więc upewnij się, że będziesz z niej zadowolony przez długi czas. Będziesz potrzebował adresu (możesz użyć domu lub skrytki pocztowej) i telefonu (możesz przez chwilę korzystać z osobistego telefonu komórkowego lub domowego).

2. Konto do sprawdzania działalności gospodarczej. Zawsze opowiadam się za oddzieleniem biznesowego konta firmowego od osobistego konta. Ułatwia to księgowanie na koniec roku i wyjaśnia, że ​​prowadzisz legalną działalność.

3. Rejestracja firmy w Twojej miejscowości. Musisz zarejestrować swoją firmę w swojej miejscowości – szczególnie jeśli nazwa firmy różni się od Twojego nazwiska.

4. Łatwy w użyciu system rachunkowości. Znajdź system księgowy online, którego chcesz użyć, lub znajdź księgowego, który może go użyć dla Ciebie. Nie czekaj do końca roku lub na czas podatkowy, aby ogarnąć finanse swojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *