Twoje napięcie w górnej części pleców może na początku być niewielkie. Chwytasz się w niezręcznych pozycjach, chcąc niecierpliwie wyciągnąć ramiona. Twoi znajomi i współpracownicy rzucają ci zabawne spojrzenia, gdy próbujesz masować plecy. W innych przypadkach napięcie w górnej części pleców może przerodzić się w naprawdę ostry ból, gdy poruszasz szyją lub ramionami. Czasami oddychanie może cię boleć, co naprawdę cię przeraża.

Co gorsza, możesz odczuwać ból promieniujący do barku lub ramienia, co powoduje, że szukasz pomocy medycznej. Te objawy mogą wydawać się nieoczekiwane i niezwiązane z normalnym napięciem górnej części pleców. Jak skutecznie pozbyć się bólu pleców? Naprężenie mięśni, napięcie i punkty spustowe w mięśniach górnej części pleców mogą powodować te objawy, a terapia masażu może złagodzić ten stan.

Problemy z tkankami miękkimi

Ból w górnej części pleców jest częstą dolegliwością osób szukających masażu. Ból górnej części pleców jest powszechny, ponieważ jest to złożona struktura składająca się z wielu stawów kręgosłupa, stawów żebrowych i łopatek.

Mięśnie, które tworzą górną część pleców, należą do łopatek, kręgosłupa i szyi. Wiele z tych mięśni działa jako stabilizatory postawy szyi, ramion i kręgosłupa, powodując liczne nadużycia i nadużycia w górnej części pleców.

Warto również zauważyć, że wiele mięśni górnej części pleców przyczepia się do żeber i pomaga w oddychaniu. Jeśli te mięśnie są napięte, wiele osób może zgłaszać ból podczas wdechu. Bardzo silny kaszel może również nadwyrężyć niektóre z tych mięśni. Zwykle dotyczy to olbrzymiej grupy mięśni kręgosłupa zwanych mięśniami przykręgosłupowymi lub prostownikami kręgosłupa. Nawet objawy mrowienia i bólu mogą być odczuwalne w ramionach i dłoni z powodu napięcia mięśni i punktów spustowych w górnej części pleców.

Przyczyny

Ważne jest, aby pamiętać, że ogólnie rzecz biorąc mięśnie tylnej części ciała pracują, aby Cię utrzymać. Pozycje, takie jak zgarbiony nad komputerem lub fotel samochodowy, który jest zbyt daleko do tyłu, powoduje, że głowa, szyja i ramiona znajdują się nad środkiem ciężkości, powodując, że mięśnie pracują ciężej niż muszą.

Dodaj to przeciążenie postawy do sportów rekreacyjnych, takich jak tenis, podnoszenie ciężarów lub bieganie, a masz przepis na chroniczny ucisk i ból. Masaż może znacznie pomóc w ucisku i bólu w górnej części pleców, rozwiązując problem braku krążenia i zaniku mięśni, który występuje w wyniku przepracowania mięśni. Pomoc, jaką oferuje Punkt Rehabilitacji – fizjoterapia i masaż we Wrocławiu może być tutaj naprawdę znacząca.

Zaburzenia strukturalne

Problemy z dyskami są niezwykłe w tym obszarze ze względu na klatkę piersiową, ponieważ ogranicza ona wiele ruchów w tym obszarze. Jednak w sportach wymagających dużego wysiłku, ciężkie urazy lub krzywe skoliozy mogą powodować problemy strukturalne w dyskach i stawach żebrowych. Zastanawiasz się jak skutecznie pozbyć się bólu pleców? Prawda jest taka, że i tutaj też może być przyczyna, którą warto się zainteresować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *