Nasze włosy potrzebują całej naszej troski i miłości, aby stać się mocniejsze, zdrowsze i dłuższe. Jeśli chcesz lśniących długich włosów, to zapewne już wypróbowałaś różne zabiegi pielęgnacyjne, takie jak olejowanie włosów i prawidłowe odżywianie. Jest jeszcze jeden czynnik, który odgrywa ogromną rolę w promowaniu zdrowych włosów – otrzymywanie odpowiednich witamin na porost włosów – czytaj: niacyna. Niacyna jest również znana jako witamina B3 – witamina rozpuszczalna w wodzie, która działa cuda nie tylko na nasze włosy, ale także na naszą skórę i ogólny stan zdrowia.

Liczne badania zostały przeprowadzone przez różne instytucje medyczne badające wpływ niacyny na wzrost włosów i leczenie problemów z włosami. Ten, na przykład, o miejscowo stosowanej niacynie na łysienie typu żeńskiego. Jest to popularny składnik wielu produktów, które są stosowane dla szybszego wzrostu włosów – jak na przykład https://medsense.pl/jelly-bear-hair/. Zobaczmy, dlaczego niacyna jest tak atrakcyjna pod tym względem.

Co to jest niacyna?

Niacyna jest witaminą B3 potrzebną naszemu organizmowi do przekształcania węglowodanów w energię. Witamina pomaga również rozprowadzać tę energię do komórek w całym ciele, a także pomaga w utrzymaniu integralności komórek. Powinna być częścią naszej codziennej diety, ponieważ zapobiega przemianie węglowodanów w tłuszcz. Niacynę można znaleźć w wielu produktach spożywczych, takich jak tuńczyk, buraki, wołowina, orzechy, grzyby, nasiona słonecznika i wiele produktów mlecznych.

Dlaczego niacyna jest jedną z najważniejszych witamin na porost włosów?

enterosgelPonieważ niacyna:

  • poprawia krążenie krwi,

  • dostarcza również tlen i składniki odżywcze do mieszków włosowych.

To główne powody, dla których jest niezbędna dla zdrowego wzrostu włosów. Nie możesz mieć zdrowych włosów bez zdrowej skóry głowy. Oczywiście, aby uzyskać ogólną dietę zdrowych włosów, musisz uwzględnić inne witaminy. Słabe krążenie krwi jest ogromnym czynnikiem przerzedzania się i wypadania włosów. Poprawiając krążenie krwi w skórze głowy, niacyna pomaga w szybszym i gęstszym wzroście włosów. Ma również inne korzyści dla twojego ciała.

Jak działa niacyna?

Niacyna powoduje otwieranie naczyń krwionośnych w pobliżu skóry, co może powodować uczucie mrowienia. Wielu użytkowników często doświadcza czerwonego „zaczerwienienia” skóry – kolejna część zalet niacyny. Możesz tego uniknąć, spożywając tabletkę B3 po posiłku lub nawet stopniowo zwiększając dawkę i pomagając zbudować odporność na zaczerwienienie. Typowe spłukiwanie powinno trwać około dziesięciu minut i służy również jako wskazówka, że przyjąłeś wystarczającą ilość niacyny. Najlepiej stosować w połączeniu z innymi multiwitaminami, aby zapewnić organizmowi zdrową równowagę.

Skąd masz wiedzieć, że nie masz wystarczającej ilości niacyny w swojej diecie?

Jeśli zauważysz, że Twoje włosy się przerzedzają i przybierasz na wadze, być może brakuje Ci niacyny. Jeśli jednak palisz, jesteś alkoholikiem i bierzesz środki przeciwbólowe, przeciwdepresyjne i antybiotyki, może się okazać, że Twój organizm nie jest w stanie skutecznie wchłonąć tej witaminy, ponieważ powyższe powody zabijają naturalne zdolności organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *