Kiedy nadchodzi czas, aby Twoi pracownicy opanowali program Excel, a nawet trochę usprawnili swoją pracę, prawdopodobnie masz już przeczucie, że możesz to zrobić całkowicie online. Jesteśmy tutaj, aby wskazać zalety i pułapki wszelkich prób nauki Excela online i zaoferować korzyści płynące z wieloletniego doświadczenia osób oferujących szkolenia Excel w Warszawie.

Naucz się programu Excel, korzystając ze strategii online

Aby wyjaśnić, ten post dotyczy korzystania z zasobów online w celu poznania aplikacji komputerowej Excel. Nie należy mylić z internetową wersją aplikacji o nazwie Excel Online, która jest dostarczana z Office 365 i zapewnia łatwy dostęp do podzbioru funkcji programu Excel. Możesz nauczyć się Excel Online w samej witrynie Microsoft lub możesz uzyskać bezpłatną wersję próbną i obejrzeć kilka szkoleniowych filmów wideo.

Najczęściej używane oprogramowanie biznesowe naszych czasów Excel jest niezwykle przydatny w wielu zastosowaniach zawodowych. Jest to zdecydowanie oprogramowanie, którego trzeba się uczyć najczęściej, co oznacza, że ​​jest to również prawdopodobnie najczęściej używane oprogramowanie biznesowe na rynku. Zawody związane z branżą finansową nie są jedynymi zawodami w strefie wymagających wysokich umiejętności, w których wykorzystuje się Excela. Teraz przejdźmy do listy wskazówek.

Znajdź wyselekcjonowane źródło

Program ma znaczenie. Dostępne są porcje bezpłatnych samouczków programu Excel i witryn referencyjnych. Wiele z nich jest świetnych, ale chcesz nauczyć się Excela w trybie online, a nie zgłębiać wszystkich zakamarków sieci World Wide Web. Jeśli nie jesteś jeszcze ekspertem od Excela, wyznaczenie własnego kursu może być trudne (i kosztowne). Znajdź zasób, który zawiera już przygotowane kursy i materiały, które oferują jasną ścieżkę do mistrzostwa. Znajdź wyselekcjonowane źródło wysokiej jakości szkoleń i informacji dla swojego zespołu.

Praktyka czyni trwałym

Możesz oglądać filmy i czytać samouczki, po prostu upewnij się, że masz okazję jak najszybciej zastosować swoje nowe umiejętności w praktyce. Zawsze warto pamiętać o znaczeniu ćwiczeń i błędów. Jak to wygląda w przypadku szkolenia online? Obejrzyj filmy z plikami ćwiczeń, w których możesz postępować wraz z instrukcjami. Lub uczęszczaj na zajęcia online – instruktor może obserwować Cię „przez ramię” i udzielać wskazówek w razie potrzeby. Przynajmniej poświęć trochę czasu na swój harmonogram szkolenia, aby usiąść i poćwiczyć po lekcji, najlepiej z kopią prawdziwych danych, które mają związek z twoją pracą.

Korzystaj z nauczania mieszanego

Nauczanie mieszane wykorzystuje po prostu połączenie różnych strategii szkoleniowych, aby zapewnić najlepsze wyniki. W swojej strategii uczenia się Excela online możesz połączyć samoobsługowe szkolenie, takie jak nagrane filmy, z wydarzeniami na żywo, takimi jak seminaria internetowe i zajęcia. Jest to szczególnie ważne, jeśli trenujesz zespół. Poszczególne osoby uczą się inaczej, a to, co działa dobrze dla jednej osoby, sprawi, że oczy innych się zaszklą. Niektórym uczniom wystarczą nagrania wideo i samouczki do samodzielnej nauki. Jednak niektórzy uczniowie naprawdę skorzystają na tym, że instruktor na żywo prowadzi ich przez materiał i nadal możesz to zrobić online – technologia wirtualnych klas jest obecnie dość wszechobecna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *