Dostępnych jest wiele rozwiązań do uzdatniania wody. Przeprowadzenie dokładnych badań przed zainwestowaniem w nie dla Ciebie i Twoich bliskich może okazać się korzystne dla Ciebie, abyś wiedział jakie uzdatnianie do wody będzie najlepsze. Większość systemów ma swój udział w zaletach i wadach, czy to zmiękczacze do wody, czy sól tabletkowana, dlatego warto poznać je wszystkie i poznać co jest najlepsze w danym przypadku.

Ostatecznie możesz znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla Twojego stylu życia. Jedną z dostępnych opcji jest system oczyszczania wody w ultrafiolecie, czyli tak zwane lampy UV Białystok. Czytaj dalej, a aby dowiedzieć się więcej o zaletach systemów ultrafioletowych – zajrzyj tutaj: https://mk94.pl/blog-uzdatnianie-wody/.

Co to jest system ultrafioletowy?


Po pierwsze – czym właściwie jest system ultrafioletowy? System oczyszczania wody w ultrafiolecie (UV) wykorzystuje fizyczny i wolny od chemikaliów proces usuwania zanieczyszczeń z nieuzdatnionej wody. Promieniowanie elektromagnetyczne służy do odkażania wody z różnych chemikaliów, bakterii i innych materiałów, w tym:

  • Chloramina
  • Wirusy
  • Salmonella
  • E coli

Lampa bakteriobójcza lub lampa rtęciowa służy do wytwarzania światła UV. Szklany element lampy UV Białystok tworzy przezroczystą powierzchnię, przez którą przechodzi krótkofalowe światło UV. Promieniowanie krótkofalowe ostatecznie eliminuje wszelkie napotkane bakterie lub mikroorganizmy, z którymi nie poradziło sobie inne uzdatnianie do wody, jak sól tabletkowana, czy zmiękczacze do wody.

Chociaż jest dość skuteczna, dezynfekcja UV nie usuwa rozpuszczonych substancji organicznych, związków nieorganicznych ani cząstek znajdujących się w wodzie. Jest najczęściej używany do uzdatniania zarówno wód powierzchniowych, jak i wód studniowych. Ma również tendencję do tego, że jest droższa w porównaniu z innymi systemami dezynfekcji wody pod względem kosztów, robocizny i przyjaznej dla użytkownika obsługi. Uzdatnianie wody UV jest szybkie, energooszczędne i około 20000 razy skuteczniejsze niż gotowanie wody.

Oczyszczanie wody UV ma wiele zalet, zwłaszcza w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Na przykład zapewnia wolny od chemikaliów roztwór do uzdatniania wody, podczas gdy chlorowanie działa odwrotnie. Uzdatnianie wody UV nie zawiera żadnych chemicznie aktywnych pierwiastków ani nie wykorzystuje ciepła do uzdatniania. Z drugiej strony chlor ma wyższy poziom toksyczności, a nawet przyczynia się do złego smaku wody. Podczas zabiegu chlorowanie wymaga nadzoru i konserwacji. Podczas gdy systemy do obróbki UV w ogóle nie wymagają dużej uwagi. W rzeczywistości dezynfekcja UV może w rzeczywistości całkowicie usunąć ślady chloru z wody.

Czy wiesz, że systemy UV są również przyjazne dla środowiska?


Żadne bioprodukty nie są wytwarzane z powodu chemikaliów, ponieważ ich nie ma. Zaawansowany proces oczyszczania w rzeczywistości oszczędza wodę, w przeciwieństwie do innych systemów, które ją marnują. Systemy UV są pracowite i niezawodne, ponieważ działają przez 24 godziny, zapewniając Tobie i Twoim bliskim czystą i bezpieczną wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *