Naprawdę nie ma złego czasu na wizytę w Niemczech, ale najlepszy czas na wizytę w Niemczech to maj, kiedy pogoda w końcu się ociepliła, tłumy turystów jeszcze nie przyjechały, kwitną wiśnie, a Berlin zaprasza.

Jest jednak kilka czynników, które mogą mieć wpływ na wizytę w Niemczech. Chociaż koniec długiej, mroźnej zimy wydaje się przeciągać, jest on również najlepszy do uprawiania sportów zimowych. Kiedy świat budzi się na wiosennych festiwalach, często towarzyszą mu burze. Kraj jest najbardziej zatłoczony latem, zanim zapadnie chłód, gdy nadejdzie czas na Oktoberfest. A kiedy śnieg zaczyna padać na ziemię, Niemcy są najbardziej urokliwe dzięki licznym jarmarkom bożonarodzeniowym.

Oto kompletny przewodnik po najlepszym czasie na wizytę w Niemczech z zestawieniem pogody, wydarzeń i festiwali z miesiąca na miesiąc. Zanim jednak wyruszysz – upewnij się, że wiesz gdzie dzwonić jeśli byłoby Ci potrzebne holowanie Hamburg – aby nic nie zmąciło sielskiej atmosfery, na jaką liczysz.

Popularne imprezy i festiwale w Niemczech

Basen Chełmiec nauka pływaniaNiemiecki kalendarz jest pełen wydarzeń, ale dwa duże festiwale przyciągają największe międzynarodowe tłumy.

Oktoberfest w Monachium jest uznawany za największy festiwal piwa na świecie. Litry piwa, kilometry stolików i bawarska kultura przez wiele dni – to dla wielu turystów kwintesencja Niemiec. Festiwal trwa przez dwa tygodnie od końca września do początku października i co roku przyciągają ponad 6 milionów odwiedzających.

Boże Narodzenie w Niemczech to czas, kiedy wszystko jest nieco bardziej magiczne. Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak wiele zachodnich tradycji bożonarodzeniowych wywodzi się z Niemiec. Całe Niemcy błyszczą, gdy weihnachtsmärkte (jarmarki bożonarodzeniowe) otwierają się w każdym małym miasteczku od końca listopada do sylwestra.

Pogoda w Niemczech

Cztery pory roku w Niemczech są wyraźnie naznaczone zmianami pogody. Pogoda zimowa w Niemczech może być wyzwaniem, wtedy najczęściej potrzebna okazuje się laweta Hamburg Polska. Podczas gdy zima oficjalnie zaczyna się pod koniec grudnia, temperatury już dramatycznie spadają od listopada. Śnieg jest dość powszechny, chociaż w większości miejsc brakuje białych świąt. Jedno jest pewne to deszcz, wiatr i mróz. Zainwestuj w wysokiej jakości sprzęt zimowy, aby przetrwać zimno, szczególnie jeśli chcesz uprawiać sporty zimowe.

Wiosenna pogoda w Niemczech? Po długiej, mroźnej zimie Niemcy budzą się wiosną wypoczęci. Powietrze jest nadal chłodne, ale słońce przedziera się między chmurami, a temperatura wzrasta. Deszcz jest nadal częsty, a wraz z cieplejszą pogodą późną wiosną mogą wystąpić epickie burze z piorunami i błyskawicami. Nie zapomnij parasola!

Pogoda letnia w Niemczech? Całe Niemcy cieszą się latem. Nastaw się na wysoką wilgotność, kiedy wszyscy wchodzą do wody – jeziora, plaży, parku wodnego lub basenu na świeżym powietrzu. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ prawie nigdzie w Niemczech nie ma klimatyzacji. No, chyba że Twoja w samochodzie działa na wysokich obrotach. To już pomoże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *