Zwykle dwa główne powody, dla których organizacje decydują się na outsourcing, to redukcja kosztów i możliwość skupienia się na podstawowych celach biznesowych i planowaniu. Jednak badania pokazują zmianę w myśleniu branżowym. Outsourcing to już nie tylko oszczędność pieniędzy. Jest postrzegany jako kluczowe narzędzie innowacji.

Outsourcing określonego procesu biznesowego może pomóc Ci nadążyć za zapotrzebowaniem na siłę roboczą i usługi dla Twojej firmy, ale musisz mieć jasno określone strategie. Co ważniejsze obecnie, outsourcing widzi bardzo krytyczną przyszłość. Firmy outsourcingowe z powodzeniem kontynuują swoją działalność zdalnie, a dostawcy będą w coraz większym stopniu wykorzystywać podejście cyfrowe, aby oferować szybsze, inteligentniejsze, lepsze i tańsze usługi.

Wśród innych korzyści, zatrudnienie zewnętrznego zespołu zajmującego się najbardziej pracochłonnymi zadaniami, przy jednoczesnym uniknięciu kosztownych kosztów ogólnych, zapewni przewagę w zarządzaniu czasem, elastyczności i szybkości. Może też mieć swoje wyzwania, takie jak:

  • komunikacja,
  • długi czas reakcji,
  • bariery językowe.

Najlepszym sposobem przezwyciężenia tych wyzwań jest jasne zrozumienie pracy, którą chcesz zlecić na zewnątrz, i realistyczne oczekiwania co do wyniku. Tworzenie list i schematów organizacyjnych pokazujących zadania, które są częścią twoich codziennych procesów, jest bardzo produktywnym ćwiczeniem. Z pewnością przekonasz się, że istnieją zadania, które zużywają zasoby wewnętrzne, które można łatwo zlecić na zewnątrz.

Outsourcing procesów biznesowych jest najczęstszym rodzajem outsourcingu

Odnosi się do zlecania dowolnego procesu biznesowego zewnętrznemu usługodawcy. Ten typ zwykle dotyczy powtarzalnych zadań, takich jak obsługa klienta i role administracyjne. Krótko mówiąc, usługi tergo rodzaju są konceptualizowane i praktykowane dla firm, aby zaoszczędzić na kosztach lub zwiększyć produktywność

Usługi te obejmują głównie dwa rodzaje procesów:

  • procesy back-end
  • procesy front office.

Proces zaplecza obejmuje między innymi wprowadzanie danych, zarządzanie, płatności, ankiety, konta i finanse. Z drugiej strony procesy front office obejmują usługi zarządzania klientami za pośrednictwem mediów społecznościowych, telefonu, poczty e-mail, a nawet czatu na żywo. Może obejmować obsługę klienta lub obsługę klienta, pomoc techniczną / wsparcie techniczne, sprzedaż przychodzącą i wychodzącą, a nawet badania rynkowe. Zasadniczo, po podjęciu decyzji o outsourcingu dla swoich konkretnych potrzeb, ważne jest, aby mieć pełne zrozumienie preferencji i zachowań klientów, ponieważ wybrane przez Ciebie sposoby wykorzystania outsourcingu będą tym co będzie mieć spory wpływ na prowadzony przez ciebie biznes.

W innych przypadkach zadania mogą być zbyt złożone dla przedsiębiorców lub ich małego zespołu. Wymaga to dodatkowego szkolenia lub licencji zawodowej, a profesjonalny outsourcing może być tam realną opcją. Może pomóc Ci zaoszczędzić na kosztach, jednocześnie pozyskując wysokiej jakości talent do użytku w ramach własnej działalności.

Jeden komentarz w artykule: “Outsourcing – tak Twoja firma może na tym skorzystać!”
  1. Usługi outsourcingu są coraz bardziej popularne. W dobie Korona wirusa pewnie będzie jeszcze rosnąć zapotrzebowanie na takie usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *