Nigdy nie należy ignorować znaczenia zadowolenia klienta. Istnieją dziesiątki czynników wpływających na sukces (lub porażkę) firmy, satysfakcja klienta jest jednym z nich. Ważne jest, aby śledzić ten czynnik i pracować nad jego ulepszeniem, aby zwiększyć lojalność klientów i ostatecznie zmienić ich w ambasadorów marki.

Czym jest satysfakcja klienta?


Zadowolenie klienta jest miarą tego, w jaki sposób produkty lub usługi dostarczane przez firmę spełniają oczekiwania klientów. Jeśli nie zależy Ci na zadowoleniu klientów, nie oczekuj, że będą dbać o Twoje usługi lub produkty. Smutne ale prawdziwe. Im szybciej się z tym zmierzysz, tym lepiej będziesz działać.


Na szczęście dokładnie wiemy, jakie wskaźniki zadowolenia klientów powinieneś zmierzyć, a my pomożemy Ci znaleźć kilka najlepszych metod gromadzenia opinii klientów.

Dlaczego? Ponieważ wiemy, że wysoka obsługa klienta może:

  • podbić serca klientów
  • sprawić, że będziesz rozpoznawalny w grupie docelowej.

W dzisiejszych czasach, gdy media społecznościowe odgrywają tak istotną rolę w podejmowaniu decyzji, ważne jest, aby kontrolować jakość świadczonej obsługi klienta.

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Oto kilka solidnych powodów, dla których zadowolenie klienta jest nie tylko ważne, ale także korzystne dla Twojej marki!

Dlaczego satysfakcja klienta jest ważna?

1. Lojalny klient to skarb, który powinieneś trzymać i ukryć przed światem

Niektóre badania wskazują, że pozyskanie nowego klienta jest 6-7 razy droższe niż utrzymanie obecnego. Banki lub operatorzy komórkowi wiedzą to najlepiej, więc nie mają problemu z dokładaniem dodatkowych starań dla klienta, który nie jest do końca zadowolony i często oferuje mu coś wyjątkowego. Jest nie tylko droższe, ale także znacznie trudniejsze do utrzymania obecnych i lojalnych klientów (nie mówiąc już o utrzymaniu ich w pełni zadowolonych i szczęśliwych!) Niż pozyskania nowych. Weź to pod uwagę podczas organizowania procesów obsługi klienta i staraj się o nich dbać.

2. W mgnieniu oka mogą przestać być Twoimi klientami

To nie nauka rakietowa, w dzisiejszych czasach klienci łatwo zmieniają swoje ulubione marki . Często jest to spowodowane okropną obsługą klienta. Klienci czekający wieki, aby uzyskać informację zwrotną lub komentarz od marki? Nie może tak być! Ale wciąż tak się dzieje. Zdobycie zaufania klientów zajmuje do 12 pozytywnych doświadczeń, aby zrekompensować jedno nierozwiązane negatywne doświadczenie.

Po prostu nie możesz zyskać satysfakcji klientów na zawsze, musisz się nimi cały czas opiekować. Spróbuj z nimi porozmawiać. Zadawaj pytania, oferuj stałe wsparcie, wysyłaj spersonalizowane wiadomości lub oferty, korzystaj z dedykowanego narzędzia do badania satysfakcji klienta lub innej techniki, która pomoże Ci komunikować się z klientami i zbierać informacje.

Zadbaj o każdą potrzebę swoich klientów, a otrzymasz nagrodę za ich wdzięczność i lojalność. Brzmi nieźle, prawda? Marki często traktują odbiorców jako coś oczywistego i nigdy się nie mylą – jedna decyzja lub jej brak może doprowadzić do utraty wielu klientów i ich szacunku.

Dlatego pomiar satysfakcji klientów jest tak ważny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *