Dlaczego potrzebujesz spisu drzew swojej nieruchomości? Rozważ te korzyści, które w dłuższej perspektywie pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, gdy zostanie wykonana profesjonalna inwentaryzacja dendrologiczna.

Zmniejszona odpowiedzialność

Znajomość stanu zdrowotnego i strukturalnego drzew na posesji pomaga zidentyfikować drzewa problemowe. Zalecenia są dołączone do spisu, które pomogą zmniejszyć odpowiedzialność właściciela i zwrócić uwagę na problemy, które mogą wymagać uwagi.

Poprawa zdrowia drzew

Identyfikacja problemów zdrowotnych drzew, zanim staną się poważnym problemem, jest skutecznym sposobem na obniżenie kosztów. Drzewa mogą być uszkadzane przez różne szkodniki i choroby, które mogą przenosić się z jednego zainfekowanego drzewa na drugie. Odrobina prewencji jest warta funta leczenia.

Poznaj swój krajobraz

Inwentarz pomoże ci poznać, co znajduje się w twoim krajobrazie – różne gatunki i ile każdego rodzaju. Ich lokalizacja jest utrzymywana na cyfrowej mapie nieruchomości na żywo. Jest to ważne, gdy szkodnik lub choroba atakuje określony gatunek i aby plan działania był skuteczny, musi zostać szybko wdrożony.

Budżetowanie i monitorowanie

Inwentaryzacja drzew zazwyczaj obejmuje trzyletni plan zalecanej pracy na drzewie. Jest to przydatne do celów budżetowania. Dłuższe lub krótsze plany mogą być dostarczone w zależności od konkretnych wymagań nieruchomości. Regularne inspekcje wykonywane przez specjalistę z certyfikatem są uwzględnione w celu utrzymywania aktualności inwentarza.

Z biegiem czasu regularne monitorowanie wykonane na profesjonalnym poziomie może zapewnić dokładną historię drzew na terenie posesji, w zakresie i szczegółowości inwentaryzacji. Może zawierać:

  • obserwacje wzrostu,

  • wykonane prace,

  • zabiegi,

  • inne ważne dane historyczne każdego drzewa.

Kolorowe zdjęcia mogą pomóc w wizualnym śledzeniu zmian w czasie. Inwentaryzacja może obejmować ocenę ryzyka drzew.

Inwentaryzacja drzew – dlaczego warto?

Jak wiele rzeczy, trudno jest czymś zarządzać, jeśli nie wiesz, co masz. Jeśli chodzi o drzewa, wiedza to potęga, dzięki posiadaniu inwentarza drzew jako narzędzia do podejmowania decyzji zarządczych. Inwentaryzacje drzew pomagają zmniejszyć odpowiedzialność, zwiększyć bezpieczeństwo publiczne i obniżyć koszty. Inwentaryzacja drzew może być tak prosta, jak ręcznie narysowana mapa twojej nieruchomości i lista obecnych drzew. Lista zazwyczaj zawiera informacje o typie drzewa, jego stanie i ewentualnych potrzebach.

Komercyjne i mieszkalne usługi pielęgnacji drzew

Komercyjne usługi drzewne mogą podbić lub złamać reputację Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy Twój nowy projekt wymaga profesjonalnego oczyszczenia terenu, czy Twoja posiadłość wymaga po prostu corocznej pielęgnacji drzew, aby uzyskać idealnie wypielęgnowany wygląd, taka usługa może Ci pomóc.

Dobre drzewa są dobrymi sąsiadami. To może mocno pomóc w utrzymaniu zdrowia i urody drzewa, zareagować podczas nagłych uszkodzeń spowodowanych burzą i udzielić porad dotyczących najlepszych praktyk pielęgnacyjnych dla delikatnych lub starszych drzew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *