Gdy lato podnosi temperaturę, klimatyzatory w budynkach biurowych i domach będą pracowały z pełną mocą, aby zapewnić ludziom chłód. Zapewniają pożądaną ulgę przed upałami i oczywiste rozwiązanie zapobiegające chorobom i zgonom związanym z upałem. Jednak same systemy klimatyzacji mogą prowadzić do problemów zdrowotnych, jeśli nie są odpowiednio czyszczone i konserwowane. Trzeba też wiedzieć kiedy jest najlepszy czas na montaż klimatyzacji w budynku?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem klimatyzatorów, potrzebujesz wskazówek dotyczących najlepszych typów jednostek lub chcesz porozmawiać z profesjonalnymi instalatorami klimatyzacji na temat najlepszych sposobów chłodzenia pomieszczeń – wejdź tutaj po przeczytaniu tego artykułu.

Zmniejszenie przypadków udaru cieplnego

Według danych – klimatyzacja jest najważniejszym czynnikiem chroniącym przed chorobami związanymi z przegrzaniem i śmiercią, problemem, który każdego roku pochłania setki istnień ludzkich na całym świecie. Najbardziej narażone na choroby związane z przegrzaniem są dzieci poniżej 4 roku życia, osoby dorosłe powyżej 65 roku życia, osoby z nadwagą oraz osoby chore lub przyjmujące określone leki. Aby zmniejszyć ryzyko, lekarze zalecili picie dużej ilości wody latem i przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach w najgorętszych porach dnia.

Łagodzenie alergii i astmy

Badania pokazują, że w przypadku alergików lub astmy klimatyzacja może pomóc odpierać ataki. Według danych klimatyzacja może pomóc w odfiltrowaniu unoszącego się w powietrzu pyłków z drzew, traw i chwastów, aby zapobiec ich cyrkulacji w pomieszczeniach. Klimatyzatory obniżają również wilgotność w pomieszczeniach, co ogranicza rozwój roztoczy i pleśni. Wobec takich zalet cena klimatyzacji z montażem ma naprawdę mniejsze znaczenie. Tutaj chodzi o zdrowie przebywających w pomieszczeniu!

Jak można podsumować zalety klimatyzatorów?

  • Ekstremalne upały mają wyraźny negatywny wpływ na intelekt i aktywność fizyczną, a korzystanie z klimatyzacji może temu zaradzić.

  • Poprawia poziom komfortu w szkole.

  • Poprawia wyniki w szkole.

  • Może to skutkować zwiększoną aktywnością fizyczną i intelektualną.

  • Niższa temperatura ogranicza obecność owadów i pasożytów.

  • Niższe temperatury oznaczają mniejsze pocenie się, zmniejszając ryzyko odwodnienia.

  • Czysty system klimatyzacji pomaga wyeliminować zewnętrzne alergeny, takie jak pyłki.

  • Jeśli instalacja klimatyzacji jest dobra i dobrze utrzymana, odnawia i poprawia jakość powietrza.

Spójrzmy też na kilka wad – aby było sprawiedliwie. Nagłe zmiany temperatury i wilgotności wpływają na układ oddechowy. Działa wysuszająco na skórę i błony śluzowe. Zwiększa hałas otoczenia, przyczyniając się do zanieczyszczenia hałasem. Cyrkulacja powietrza może przenosić infekcyjne choroby układu oddechowego szybciej niż bez klimatyzacji. Klimatyzacja kojarzy się z przewlekłym nieżytem nosa, podrażnieniem gardła i chrypką. Klimatyzacja może zaostrzyć choroby oczu, takie jak zapalenie spojówek, a także powodować problemy u osób noszących soczewki kontaktowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *