W dzisiejszym zmieniającym się krajobrazie konsumenci coraz częściej poszukują produktów – i opakowań produktów – które są zrównoważone i przyjazne dla środowiska, jak Niupak – opakowania foliowe. Zmieniające się kryteria zakupów i rosnące obawy o środowisko napędzają innowacje, a konsumenci stają się coraz bardziej wpływowymi decydentami.

Na przykład okazuje się, że wielu konsumentów podejmując decyzję o zakupie, wzięła pod uwagę przyjazność dla środowiska opakowania. Byliby skłonni wydać więcej na produkty przyjazne dla środowiska.

Niektórzy z największych na świecie detalistów, na przykład Amazon i Walmart, podejmują kroki w celu zapewnienia zrównoważonego charakteru sprzedawanych przez siebie produktów. Na przykład karta wyników opakowań i poradnik dotyczący pakowania firmy Walmart zawiera wytyczne dotyczące zrównoważonego rozwoju opakowań i oferuje wskazówki, jak je osiągnąć.

Kroki prowadzące do przekształcenia opakowania w sposób zapewniający zrównoważony rozwój

Przed podjęciem jakichkolwiek wysiłków w celu zwiększenia trwałości opakowania – lub nawet rozważeniem takich działań – ważne jest, aby cofnąć się o krok i ocenić swoje konkretne potrzeby i cele. Utrzymywanie procesów w niezmienionym stanie może być kuszące dla krótkoterminowego ułatwienia, ale ostatecznie powstrzyma Twoją firmę przed prawdziwymi innowacjami i ulepszeniami.

  • Czy każdy element projektu opakowania Twojego produktu jest funkcjonalny?
  • Czy są części, które służą wyłącznie celom estetycznym?

Przyjrzyj się całemu projektowi opakowania, zbadaj poszczególne komponenty, wskaż obszary wymagające poprawy lub wyeliminowania i oceń każdą proponowaną zmianę pod względem kosztów i wartości dodanej.

Używaj mniej materiału

Gdy już dokładnie zbadasz wszystkie możliwości, możesz łatwo i natychmiast zwiększyć zrównoważony rozwój opakowań, używając mniejszej ilości materiałów.

Oceniając projekt opakowania, prawdopodobnie zidentyfikujesz elementy opakowania, które nie służą żadnemu ważnemu celowi lub służą celowi, który można łatwo i skutecznie osiągnąć w inny sposób. Wyeliminowanie tych niepotrzebnych elementów projektu pozwoli na zmniejszenie liczby wymaganych materiałów przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na surowce, usprawnieniu transportu i redukcji emisji dwutlenku węgla.

Znajdź niezawodnego eksperta w dziedzinie opakowań

Droga do innowacyjnego, zrównoważonego opakowania zaczyna się od dokładnej oceny opakowania, potencjalnych modyfikacji projektu i prototypowania. Na początku proces może wydawać się zniechęcający, ale współpraca z ekspertem w dziedzinie opakowań, zapewni spokój ducha i niezawodną pomoc na każdym etapie. To ważna pomoc dla zrównoważonego procesu pakowania, od projektowania i prototypowania po produkcję i dostawę. Aby dowiedzieć się więcej o zrównoważonych, niestandardowych opakowaniach detalicznych i dowiedzieć się, jak najlepiej sprostać coraz bardziej rygorystycznym normom zrównoważonego rozwoju w handlu detalicznym, postaraj się szukać online samodzielnie zasobów, które Ci w tym pomogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *