Jaka jest różnica między przykręcanym regałem paletowym a spawanym regałem paletowym?

Skręcany regał paletowy i spawany regał paletowy są od dłuższego czasu przedmiotem dyskusji wśród producentów i właścicieli magazynów. Przykręcany regał paletowy (słupki, które są przykręcane) jest bardziej powszechny w Europie, a spawany stojak (spawane stojaki) jest bardziej powszechny w Ameryce Północnej. Chociaż większość ludzi ma silne przekonanie o jednym lub drugim, oba typy regałów paletowych mają swoje zalety.

Jaka jest różnica między regałem paletowym formowanym na rolkach a regałem strukturalnym?

Regał paletowy formowany na rolkach jest:

• lżejszy,
• tańszy,
• łatwy w regulacji i instalacji.

Strukturalny regał paletowy jest mocniejszy i wykorzystuje więcej stali, więc jest droższy niż formowany na rolkach. Może to wymagać więcej nadużyć ze strony wózków widłowych, więc jest idealne dla systemu, w którym wózki widłowe wjeżdżają i wyjeżdżają z regału.

Czy potrzebuję regału wjezdnego czy wsuwanego?

Zarówno regał wjezdny, jak i wsuwany są oparte na systemie magazynowania, który się sprawdza na całym świecie, jednak regał push-back zapewnia większą selektywność, ponieważ nie trzeba usuwać wszystkich poziomów, aby uzyskać dostęp do palety za nim.

Czy używany regał paletowy jest tańszy niż nowy regał paletowy?

To zależy. Jeśli jesteś na rynku używanych regałów paletowych, prawdopodobnie będziesz musiał elastycznie wybierać rodzaj i rozmiar regału, którego potrzebujesz. Jeśli ograniczysz się do używanego w napiętym budżecoe, możesz skończyć z regałem, który nie jest idealny dla twojego zakładu i / lub produktu. Często nowy stojak, który spełnia Twoje dokładne kryteria, za które ręczy producent regałów wysokiego składowania a, nie jest dużo droższy niż zakup używanego stojaka. Może być nawet tańszy!

Jaki jest najczęstszy styl selektywnego regału paletowego?

Opcje uformowane w rolkach to najpopularniejszy rodzaj selektywnych regałów paletowych. Większość producentów ma własną wersję stojaka tego rodzaju, a części są zwykle zamienne z innymi markami, chociaż są pewne wyjątki.

Co to jest wspornikowy regał paletowy?

Regały paletowe wspornikowe są idealne do przechowywania długich, nieporęcznych przedmiotów, takich jak rury, tarcica i tekstylia. Dostępne są jednostki dwustronne i jednostronne, co pozwala na przechowywanie przedmiotów po jednej lub obu stronach. Ramiona są regulowane, aby dostosować się do zmieniającego się wyposażenia. Bez przedniej kolumny ten regał jest łatwiejszy do załadunku i rozładunku, a także zwiększa przestrzeń dzięki mniejszej konstrukcji.

Czym jest napęd w regale paletowym?

Regały paletowe wjezdne sprawdzają się dobrze w przypadku ograniczonej liczby produktów. Wymaga znormalizowanych palet w całym systemie. Dzieje się tak, ponieważ jazda na pasie jest jednokierunkowa, więc pierwsze produkty, które wprowadzisz, będą ostatnimi, które będziesz mógł z powrotem. System ten wymaga doświadczonych kierowców wózków widłowych, ponieważ faktycznie wjeżdżają oni wózkiem widłowym na pas ruchu, co może być niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *