Częścią realizacji projektu rozbiórki lub renowacji wnętrz jest planowanie usunięcia gruzu. Istnieje kilka możliwości utylizacji wewnętrznych gruzu z rozbiórki:

• Wynajem kontenera rolkowego lub kontenera na przyczepie
• Utylizacja śmieci samodzielnie na lokalnym wysypisku, które przyjmuje materiały z budowy i rozbiórki
• Wynajem firmy zajmującej się usuwaniem śmieci, aby wszystko posprzątała i odwiozła

Każda opcja ma swoje wady i zalety. Odpowiednia dla Ciebie metoda utylizacji zależy od Twojego budżetu i dostępu do poszczególnych usług. Przyjrzyj się uważnie każdej metodzie utylizacji, aby określić najlepszą opcję dla swojego projektu.

Wynajmij kontener

Kontenery są szczególnie wygodne i opłacalne przy projektach rozbiórki wnętrz. Taki kontener może pomieścić średniej wielkości projekt wyburzenia, w tym:

• Remont łazienki
• Renowacja kuchni
• Demontaż podłóg
• Usunięcie listwy przypodłogowej / wykończenia całego domu
• Usuwanie ścian

Większe projekty rozbiórki wnętrz mogą wymagać użycia większego kontenera. Niektóre firmy wynajmujące kontenery oferują wywrotki do przyczep, które są bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych kontenerów. Może to być dobra opcja do użytku domowego. W przypadku remontu całej łazienki, kuchni lub innego dużego projektu rozbiórki wnętrz mniejszy kontener tego typu prawdopodobnie nie pomieści ilości generowanych śmieci. W przypadku małych projektów rozbiórkowych, takich jak usuwanie podłóg w jednym dużym pomieszczeniu lub dwóch małych pokojach, może się sprawdzić. Wypożyczenie większego kontenera od samego początku pozwoli zaoszczędzić trochę bólu głowy.

Przewieź gruz na wysypisko śmieci

Może to być opłacalna opcja, jeśli masz dostęp do ciężarówki i / lub przyczepy, które mogą pomieścić ilość gruzu, a wysypisko budowlane i rozbiórkowe znajduje się stosunkowo blisko Twojej lokalizacji.

Samodzielne przenoszenie gruzu na wysypisko może początkowo wydawać się najbardziej opłacalną opcją, ale nie zawsze tak jest. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę czas spędzony na jeździe, koszt paliwa, zużycie pojazdu i / lub przyczepy, godziny pracy na wysypisku, opłaty za składowanie, przedmioty objęte ograniczeniami oraz liczbę podróży potrzebnych do usunięcia wszystkich śmieci.

Zatrudnij firmę zajmującą się usuwaniem gruzu

Jednym z najwygodniejszych i najszybszych sposobów na pozbycie się gruzu z rozbiórki wnętrz jest wynajęcie firmy zajmującej się usuwaniem gruzu, jak Makjan Warszawa. W zależności od projektu może to zaoszczędzić sporo czasu na porządkowanie. Przy określaniu najlepszej opcji utylizacji dla swojego projektu warto porównać koszt wywozu gruzu z kosztem wynajmu kontenera. Czasami jest to bardzo porównywalne. Gdy koszty są podobne, skorzystanie z usługi usuwania gruzu może być lepszą opcją. Nigdy nie wyrzucaj dużych ilości gruzu z rozbiórki do domowego kontenera na śmieci (usługa cotygodniowego odbioru śmieci). Jest to nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale jest też zabronione w większości miejsc w całym kraju.

Jeden komentarz w artykule: “Sprzątanie po remoncie – wady i zalety różnych opcji pozbycia się gruzu”
  1. W poszukiwaniu akcesoriów łazienkowych i sprawdzonego wyposażenia idź do sklepu, w którym jest duży wybór nie tylko akcesoriów i elementów wyposażenia, ale również części zamiennych. Warto pamiętać, że sporo łazienkowych instalacji często ulega awarii – dobrze jest mieć miejsce, w którym w razie potrzeby szybko dokupimy brakujące elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *