Zima jest tą porą roku, podczas której nasza skóra jest wystawiona na największą ilość czynników zewnętrznych. Będąc na zewnątrz, oddziałują na nią niekorzystne warunki atmosferyczne – niskie temperatury, wiatr, a także śnieg. Sytuacja nie jest dużo korzystniejsza po wejściu do pomieszczenia. Praktycznie w każdym z nich włączone jest ogrzewanie, przez co powietrze w nich jest wyjątkowo suche. Przez wszystko to nasza cera bardzo często zaczyna zmagać się z częstym przesuszaniem się, ale także pojawianiem się niedoskonałości. Również nasza dieta, która znajduje swoje odbicie na skórze, staje się mniej zróżnicowana i bogata w składniki odżywcze. Przez to bardziej widoczne są wszelkiego rodzaju przebarwienia i cienie pod oczami, a jej odcień staje się znacznie bardziej ziemisty. Jakie kremy na noc, peelingi oraz inne kosmetyki stosować, żeby zregenerować cerę przed nadejściem wiosny?

Regularnie oczyszczaj i złuszczaj

Codzienne, a także dokładne oczyszczanie skóry jest niezbędnym krokiem do tego, żeby utrzymać w dobrej kondycji przez długi czas. W okresie zimowym, a w szczególności na jego końcówce powinno być wykonywane delikatnym kosmetykiem. Powodem jest często pojawiające się w tym okresie podrażnienie, a przede wszystkim naruszanie naturalnej bariery ochronnej. Dlatego też zbyt agresywne produkty mogą jeszcze bardziej wysuszyć cerę oraz doprowadzić do produkcji nadmiernej ilości sebum. Ostatnie dni zimy to także ostatni moment na zastosowanie kwasów, które są jednym z najskuteczniejszych sposobów na złuszczanie. Należy je jednak stosować według zaleceń producenta oraz zachować należytą ostrożność. Jeżeli są one dla ciebie nieco zbyt ryzykownym posunięciem, postaw na peelingi, które również złuszczają skórę i można stosować je niezależnie od pory roku. W ich przypadku natomiast należy wybierać te enzymatyczne, które nie tworzą mikrouszkodzeń.

Nawilżaj oraz regeneruj

Walka z przesuszoną skórą nigdy nie jest prosta, a tym bardziej po kilku miesiącach dające w kość zimy. Niestety temperatury poniżej zera, a do tego suche powietrze znacznie się do tego przyczyniają. Należy więc postawić na wszystkie produkty o charakterystyce nawilżającej oraz regenerującej. Wyjątkowo dużą uwagę trzeba zwrócić na kremy na noc, które mają znacznie więcej składników aktywnych niż ich dzienne odpowiedniki. Wszystko dlatego, że to właśnie w godzinach nocnych skóra każdej z nas przeprowadza procesy mające na celu poprawić własny stan oraz naprawić wszystkie powstałe w ciągu dnia uszkodzenia. Dobrze jest, w trakcie wybierania kremu, zwrócić uwagę na jego skład i szukać w nim między innymi kwasu hialuronowego oraz cica. Działanie tego typu produktów można wzmacniać również poprzez nakładanie pod nie serum oraz olejków.

Nie zapominaj o ochronie

Podczas wieczornej pielęgnacji kluczowe jest nakładanie na skórę kremów na noc, a po co należy sięgać o poranku? Niezbędny jest wówczas nie tylko lekki nawilżający krem, ale przede wszystkim filtr SPF. Produkt chroniący przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowanie UVA oraz UVB powinno być podstawą każdego dnia niezależnie od pory roku. Nie wolno zapominać o niej nawet wtedy, kiedy słońce znajduje się za chmurami, ponieważ również wtedy jego promienie dosięgają naszej skóry. Jego brak lub zbyt mała ilość przyczynia się przede wszystkim do szybszego starzenia się skóry. Pojawiają się na niej trudne do zwalczenia zmarszczki i przebarwienia, ale następuje też zmniejszenie jędrności i elastyczności. Dlatego właśnie jeszcze zanim wykonasz makijaż, nanieś produkt z ochroną przeciwsłoneczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *