Pomoc firmy holowniczej jest niezwykle cenna, ponieważ przydaje się, gdy najmniej się tego spodziewasz. Bez względu na sytuację awaryjną niezawodna firma oferująca holowanie Magdeburg może zabrać Twój pojazd tam, gdzie jest potrzebny, w bezpieczny, wydajny i terminowy sposób.

Przygotowanie jest kluczem do tego, aby cały proces holowania przebiegał bezproblemowo.

Wiedza o tym, czego się spodziewać, dzwoniąc do firmy holowniczej i wynajmując pomoc drogową, a także posiadanie wszelkich potrzebnych materiałów dla danego stanu, może znacznie ułatwić uporanie się z całą sytuacją. Dlatego przed skontaktowaniem się z firmą holowniczą należy mieć przygotowane pewne informacje, aby lepiej przygotować się do holowania. Poniżej informacje, które należy przygotować przed wezwaniem firmy holowniczej w celu uzyskania pomocy drogowej.

Twoja lokalizacja

Lokalizacja twojego samochodu jest bardzo ważna. Dla firmy holowniczej ściąganie samochodu z autostrady jest czymś zupełnie innym niż holowanie go na cichej bocznej ulicy. Twoja lokalizacja jest więc jedną z pierwszych rzeczy, o które zapyta firma holownicza, dzwoniąc po pomoc drogową. Dlatego powinieneś sprawdzić GPS swojego samochodu i upewnić się, gdzie jesteś, aby poinformować firmę holowniczą o swojej lokalizacji.

Marka / model i stan Twojego samochodu

Marka i model Twojego samochodu to kolejna ważna informacja, którą musisz przygotować, zanim zadzwonisz do firmy holowniczej. Firma holownicza będzie potrzebować tych informacji, aby określić, jaki typ holownika byłby bardziej odpowiedni do tego zadania. Będziesz także musiał opisać stan swojego samochodu, aby mógł podjąć odpowiednie kroki w celu zapewnienia bezpiecznego i skutecznego holowania. Na przykład laweta Magdeburg z podnośnikiem kołowym może być odpowiednia do holowania pojazdu, który jest lekko uszkodzony. Z drugiej strony firma holownicza może być zmuszona do wysłania lawety z platformą, jeśli pojazd został poważnie uszkodzony.

Informacje dotyczące Twojego ubezpieczenia

Firma holownicza może potrzebować dostępu do informacji o Twojej polisie ubezpieczeniowej w celu określenia metody płatności lub określenia rodzaju ubezpieczenia. Dlatego przed skontaktowaniem się z firmą holowniczą w celu uzyskania pomocy drogowej powinieneś mieć informacje o swojej polisie (np. Informacje o wcześniejszej płatności, typ ubezpieczenia, numer polisy itp.).

Adres Twojego mechanika

Dobrym pomysłem jest również przygotowanie danych kontaktowych i adresu mechanika. Dzieje się tak, ponieważ dzwoniąc do firmy holowniczej w celu uzyskania pomocy drogowej, możesz poprosić o odholowanie pojazdu do warsztatu mechanika, aby można go było szybko naprawić. Zapobiegnie to ponownemu holowaniu pojazdu do mechanika podczas holowania do Twojego domu. Przygotuj więc tę ważną informację, aby kierowca lawety nie pomylił się, dokąd ma być holowany Twój samochód.

Już wiesz, jak dobrze się przygotować i z jakimi informacjami wzywać pomocy drogowej. Zapamiętaj tych kilka informacji i nie daj się zaskoczyć.

Polecamy:
Ubezpieczasz samochód w Rzeszowie? Sprawdź, jakiej polisy potrzebujesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *