Terapia falą uderzeniową w Krakowie jest nieinwazyjnym zabiegiem, który pozwala pokonać ból i stan zapalny w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego.

 

Kto nie powinien poddawać się terapii falą uderzeniową? Należy jednak podkreślić, że terapia falą uderzeniową nie pomaga we wszystkich przypadkach, jeśli chodzi o eliminację objawów. Fale uderzeniowe są przeciwwskazane w ciąży lub podczas karmienia piersią. Również ten rodzaj leczenia jest zabroniony dla pacjentów z rozrusznikiem serca. Są tu jednak nieliczne wyjątki: fale uderzeniowe mogą być wykonywane, jeżeli nie przechodzą przez objętość baterii stymulatora lub poziom izolacji drutu ołowianego. Pokrywa się to z obszarem, w którym leżą komórki serca, więc fale uderzeniowe nie będą miały na nie wpływu. Istnieją również przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową w przypadku przyjmowania antykoagulantów. W tym przypadku należy stosować terapię falą uderzeniową z dużą ostrożnością i może być konieczne wykonanie badania przed terapią falą uderzeniową. Ponadto pacjent musi mieć przepisane fale uderzeniowe po konsultacji ze swoim lekarzem. Często zdarza się, że pacjentom, u których zdiagnozowano raka, nie wolno stosować fali uderzeniowej.

W przypadkach, gdy fale uderzeniowe przechodzą przez metal, rozrusznik serca lub klipsy tętniaka poziom izolacji drutu ołowianego lub pojemność baterii , terapia falą uderzeniową nie powinna być przeprowadzana.

 

Fale uderzeniowe mogą być również zabronione, jeżeli przechodzą przez obszary metalowych implantów (rozrusznik serca), zastawki serca i klipsy na tętniaki . Jeżeli fale uderzeniowe przechodziły by przez metalowy implant, istnieje prawdopodobieństwo, że fale uderzeniowe doprowadzą do porażenia prądem elektrycznym. Jeżeli fale uderzeniowe przejdą przez objętość baterii rozrusznika serca lub izolację drutu prowadzącego , bezpieczeństwo komórek serca może być zagrożone . W przypadkach, kiedy terapia falą uderzeniową przechodzi przez zastawki serca i klipsy do tętniaków, fale uderzeniowe mogą je potencjalnie uszkodzić .

 

Bezwzględne przeciwwskazania: terapia falą uderzeniową nie powinna być przeprowadzana, jeżeli przechodzi przez miejsca z metalowymi implantami (rozrusznik serca), zastawki serca i klipsy na tętniaki.

Istnieją również przeciwwskazania względne

– ciąża i karmienie piersią

– antykoagulanty

– pacjenci, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową.

Dla różnych pacjentów diagnoza ta może się różnić w zależności od ich lekarza.

 

Terapia falą uderzeniową jest metodą leczenia stanów zapalnych i bólu w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenie do terapii falą uderzeniową wytwarza fale uderzeniowe, które są wysyłane przez aplikator do ciała, dzięki czemu fale uderzeniowe przechodzą tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Fale uderzeniowe prowadzą do zwiększonego przepływu krwi dzięki pękaniu małych naczyń krwionośnych, przynosząc ulgę w bólu. Terapia falą uderzeniową jest mało inwazyjna i nie wymaga czasu rekonwalescencji, co pozwala pacjentom na kontynuowanie codziennych czynności zaraz po zakończeniu leczenia. Fale uderzeniowe mogą również pomóc przyspieszyć Państwa metabolizm poprzez zwiększenie przepływu krwi, co prowadzi do szybszego gojenia.

Terapia wstrząsowa może być odpowiednia w takich przypadkach, jak chroniczne zapalenie powięzi podeszwowej (zapalenie gruba tkanka na spodzie stopy), tendinopatia (zapalenie i ból ścięgna) i bóle w dolnej części pleców.

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową: fale uderzeniowe nie mogą być wykonywane, jeżeli przechodzą przez miejsca z metalowymi implantami (rozrusznik serca), zastawki serca i klipsy na tętniaki . Ponadto należy unikać fali uderzeniowej u pacjentów, u których zdiagnozowano raka. Jeżeli terapia wstrząsowa przejdzie przez objętość baterii rozrusznika serca lub poziom izolacji drutu ołowianego, może to spowodować porażenie prądem elektrycznym komórek serca. Terapia falą uderzeniową jest również zabroniona dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Pacjenci zażywający antykoagulanty powinni również unikać fali uderzeniowej, ponieważ istnieje ryzyko, że wstrząs fale mogą zwiększyć ryzyko krwawienia

Osoby z chorobami płuc, zaburzeniami tarczycy, delikatną skórą ze słabym ukrwieniem i urazami w obszarach terapii falą uderzeniową nie są dobrymi kandydatami do terapii falą uderzeniową . Osoby, które już wcześniej miały terapię falą uderzeniową, mogą również wymagać badań przed terapią falą uderzeniową.

Terapia falą uderzeniową jest bezpieczna dla większości ludzi, jeżeli nie mają oni żadnych przeciwwskazań, jednak ważne jest, aby Państwa lekarz upewnił się, że mogą Państwo bezpiecznie poddać się terapii falą uderzeniową. Sesja konsultacyjna pomoże ustalić, czy terapia falą uderzeniową jest dla Państwa odpowiednia. Osoby w ciąży lub karmiące piersią powinny porozmawiać ze swoim lekarzem o tym, czy terapia falą uderzeniową jest dla nich bezpieczna .

https://g3ino.edu.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *