Pronacja to naturalny ruch stopy, która toczy się do wewnątrz. Większość ludzi ma nadmierną pronację, co oznacza, że ich stopy po wylądowaniu na ziemi zbyt mocno się podwijają.

Z czasem może to powodować bóle i problemy z łukami, w czym pomagają wkładki ortopedyczne, zapewniając wsparcie słabym lub opadającym łukom. Wkładki ortopedyczne zapewniają również amortyzację, która pochłania wstrząsy i pomaga zmniejszyć obciążenie Państwa stóp, kolan, bioder i dolnej części pleców.

Jeżeli rozważa Pan wkładki ortopedyczne z jakiegokolwiek powodu – czy to w celu zapobiegania objawom, czy też w celu leczenia kontuzji – pierwszym krokiem powinno być udanie się do podologa, który specjalizuje się w produkcji wkładek ortopedycznych. Podiatrzy są ekspertami w rozpoznawaniu problemów z pronacjąi wkładek ortopedycznych, i współpracują z technikami z laboratorium ortopedycznego, aby zapewnić najwygodniejsze, skuteczne wkładki ortopedyczne dla każdego pacjenta.

Wkładki ortopedyczne mogą być wykonane na zamówienie z odlewu Państwa stóp. Wkładki te zazwyczaj kosztują więcej niż wkładki dostępne bez recepty lub gotowe, ale są one dostosowane do konkretnego problemu stóp, często są lepsze w dotyku i dłużej się noszą, ponieważ zostały zaprojektowane specjalnie dla Państwa. Gotowe wkładki nie są w stanie rozwiązać wszystkich problemów stóp, dlatego najlepiej jest odwiedzić podiatrę, jeżeli mają Państwo przewlekły problem ze stopami, który powoduje ból lub dyskomfort.

Nadmierna pronacja

Pronacja sama w sobie nie jest problemem, ponieważ jest to naturalna część amortyzacji. Problemy powstają przy nadmiernej pronacji – ten stan nazywany jest stopą pronującą. Zazwyczaj w celu skorygowania tego problemu przepisuje się wkładki ortopedyczne. Jeżeli podejrzewa Pan u siebie pronację, powinien Pan zwrócić uwagę na to, czy występują u Pana takie objawy jak bóle śródstopia, koślawość kolan lub bóle w łydkach i kostkach. Wkładki ortopedyczne mają za zadanie zapewnić ortopedyczne wsparcie dla słabych lub obwisłych łuków poprzez dodatkową amortyzację.

Artykuł powstał przy współpracy z https://g3ino.edu.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *