Najczęściej zadawanym pytaniem jest czy wakacje we Francji w czasie pandemii koronawirusa są możliwe i jak to wszystko wygląda. Otóż wakacje są możliwe, tylko tak jak na całym świecie, we Francji również są obostrzenia, których należy przestrzegać. Francja jest mało popularnym krajem wśród polaków jako wybór miejsca na wakacje, co mnie osobiście bardzo dziwi. Ten kraj ma nam naprawdę sporo do zaoferowania od pięknych miejsc, przez ciekawostki kulturowe, aż do smacznego jedzenia.

Gdzie warto spędzić 2 tygodnie?

Każdemu, a na pewno większości z nas Francja kojarzy się głównie z Paryżem. Ja jednak polecam wybrać na cel podróży miejsca nad oceanem jak np. Nicea czy Bretania. To świetne miejsca aby przede wszystkim odpocząć od codziennego zgiełku, spróbować regionalnego jedzenia i cieszyć się pięknymi widokami. Ogólnodostępne są tam mini siłownie, rowery, kajaki, parki wspinaczkowe czy wycieczki do winnic, gdzie możemy spróbować i zakupić różnorodne wina.

Jedzenie regionalne, które warto spróbować?

Odkąd sięgam pamięcią, francuska kuchnia była uznawana, za kuchnie wysokiej klasy. Pomimo, że każdy z 22 francuskich regionów inaczej odnosi się do jedzenia i zastawy stołowej to w większości kart można znaleźć posiłki, które uważane są za typowe dania kuchni francuskiej. Bardzo istotnym elementem kuchni francuskiej, ale nie jedynym, są skorupiaki i owoce morza. Nie jest to kuchnia jednolita, jest delikatna, lekka, a zarazem fantazyjna. Niezależnie od regionu warto spróbować dań, jak :

  • zupa cebulowa
  • ślimaki
  • ostrygi i małże
  • Foie Gras (gęsia lub kacza wątróbka)
  • dania z truflami
  • pieczone kasztany
  • a przede wszystkim sery i wino !

Czym pojechać do Francji na wakacje?

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd nad ocean, warto wybrać bus do Francji jako środek transportu. Bagaż mamy w cenie więc nie musimy martwić się o nadprogramowe kilogramy, jak i o ilość pamiątek jakie będziemy chcieli ze sobą zabrać w drodze powrotnej. Dodatkowo bus zabierze nas dokładnie spod naszego domu i dowiezie dokładnie do miejsca docelowego, gdzie np. samoloty nie dolatują. Ponadto nie musimy martwić się czy zdążymy na odprawę, bądź szukać bagażu pośród setek innych bagaży.

Jeden komentarz w artykule: “Wakacje we Francji a koronawirus”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *