Rozpoczynasz swój własny pierwszy biznes? Właśnie jesteś na etapie zakładania działalności gospodarczej? Jedną z Twoich pierwszych decyzji będzie sprawa sposobu prowadzenia księgowości. 

Wielu początkujących właścicieli firm bardzo ostrożnie podchodzi do wszelkich kosztów związanych z jej prowadzeniem. Jednym z nich jest zatrudnienie zewnętrznej firmy rachunkowej, która obsługiwałaby księgowość w naszej firmie. Celem cięcia kosztów można podjąć decyzję o tym, aby samodzielnie prowadzić rachunkowość w firmie. Wielu ludziom bardzo skutecznie się to udaje. Obecnie w internecie można korzystać z rozmaitych portali księgowych powstałych właśnie w celu zapewnienia wsparcia osobom prowadzącym księgowość samemu. Z drugiej strony z czasem może się okazać, że nadążenie za nieustannie zmieniającymi się przepisami podatkowymi jest nie lada wyzwaniem, kary finansowe nakładane przez fiskusa za błędy w księgowości dość dotkliwe.

Zewnętrzne biuro rachunkowe – dlaczego warto?

Z jednej strony zatrudnienie firmy księgowej jest związane z ponoszeniem systematycznych kosztów. Z drugiej z kolei w praktyce czasem okazuje się, że pomoc profesjonalnego doradcy podatkowego pomaga uzyskać dodatkowe oszczędności w firmie, dzięki umiejętnemu zastosowaniu istniejących przepisów.

Zastanawiając się nad kosztem zatrudnienia zewnętrznej firmy księgowej warto brać także pod uwagę kwestię czasu, który trzeba poświęcać na samodzielne prowadzenie księgowości. Z jednej strony zatrudnienie księgowego jest związane z wydatkiem, ale z drugiej przecież nie korzystanie z jego usług oznacza dla właściciela firmy stratę czasu i niejednokrotnie wiele emocji związanych z systematycznym prowadzeniem zapisków, pamiętaniu o terminach rozliczeń podatkowych, itp. Z tych względów wielu właścicieli firm jest gotowych ponieść koszt zatrudnienia biura rachunkowego, aby mieć spokojny umysł i móc skoncentrować się na prowadzeniu swojej własnej działalności.

Poszukujesz profesjonalnego, ale nie nazbyt drogiego biura rachunkowego? Dzięki możliwości rozliczania się z Urzędami Skarbowymi przez internet, obecnie nie ma już potrzeby ograniczać się w wyborze firmy księgowej do regionu, w którym prowadzimy działalność. Wielu przedsiębiorców z większych miast powierza prowadzenie księgowości niewielkim firmom zlokalizowanym w obszarze województwa lubelskiego i podlaskiego. Poszukujesz firmy księgowej w Lublinie? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii rachunkowej Everte, która prowadzi księgowość dla mniejszych i większych firm z całego kraju.

Księgowosć Warszawa
Kancelaria Rachunkowa EVERTE
Telefon: + 48 (81) 440-45-81
Tel. kom.: + 48 720-838-133
Email: kontakt@biuroeverte.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *