Przeprowadzka za granicę to marzenie wielu osób, ale jeśli nie masz wystarczająco dużo budżetu i oszczędności, aby utrzymać się podczas pobytu – będziesz musiał znaleźć sposób na pracę za granicą, aby tak się stało, co nie jest łatwym zadaniem. Oprócz zwykłego stresu związanego z poszukiwaniem pracy i wyróżnianiem się wśród mas, będziesz musiał również przejść proces wizowy, aby legalnie pracować w innym kraju.

Dobra wiadomość jest taka – to wszystko jest tego warte.

Nowe i głębsze zrozumienie, które otrzymasz, stając się częścią zagranicznej siły roboczej, nie przypomina żadnego innego doświadczenia podróżniczego, jakie miałeś wcześniej. Daje szansę nawiązania długotrwałych relacji z ludźmi z innych krajów, zobaczenia, jak działa reszta świata i nauczenia się rzeczy, których normalnie nie byś nie zrobił we własnym kraju. Możesz znaleźć lepszy sposób robienia rzeczy podczas pracy za granicą, który może zmienić twoją karierę, ale przynajmniej zdobędziesz unikalne doświadczenie i rozszerzoną perspektywę. Taka praca Niemcy w innym kraju, a nie tylko zwiedzanie go, pozwala zanurzyć się w kulturze i mieć głębsze i bardziej satysfakcjonujące doświadczenie.

Czy jesteś gotowy do pracy za granicą? Jesteśmy tutaj, aby pokazać Ci, jak ubiegać się o pracę za granicą.

Pierwszym i prawdopodobnie najbardziej zniechęcającym zadaniem przy ubieganiu się o pracę za granicą jest przeglądanie międzynarodowych tablic ogłoszeniowych i znalezienie stanowiska, o które możesz się ubiegać w kraju lub krajach, w których chcesz pracować za granicą. Ten krok może być mylący, ponieważ nie ma jednoznacznego modelu znalezienia pracy za granicą, ale są zasoby, które mogą pomóc w przejrzeniu otwartych stanowisk rekrutujących się za granicą.

Sieć kontaktów – networking

Networking to umiejętność niezbędna do znalezienia pracy w niemal każdej sytuacji. W dzisiejszych czasach networking odbywa się zarówno w staromodny sposób – poprzez pocztę pantoflową, przyjaciół i imprezy – jak i online. Często można znaleźć społeczności cyfrowych i międzynarodowych osób poszukujących pracy, a także firmy, które chcą ich zatrudnić, za pośrednictwem grup na portalach społecznościowych. Znalezienie grup online o podobnych zainteresowaniach zawodowych jest fantastycznym miejscem do nawiązywania kontaktów międzynarodowych, a nawet może dać ci pierwszą pracę za granicą.

Stwórz profil, które się wyróżnia, uwzględniając Twoje pasje, doświadczenia i cele. Gdy Twoje dane są aktywne, nigdy nie wiesz, kto Cię znajdzie i jaka praca Niemcy na Ciebie czeka. Ale nie tylko siedź i patrz – bądź proaktywny. Poproś o nawiązanie kontaktu osoby, które zatrudniają w imieniu potencjalnych firm za granicą. Może nawet wyślij im wiadomość z prośbą o poradę. Codziennie przeglądaj oferty pracy w oparciu o swoje preferencje. Pozostań również aktywny w tych grupach i na Facebooku i angażuj się w treści publikowane przez ludzi, które Cię interesują. Nierzadko zdarza się, że firmy zamieszczają oferty pracy w tych grupach, aby podważyć płacące firmy rekrutacyjne. Aplikuj na każdą pracę, która wydaje Ci się interesująca, nawet jeśli jest to pozycja długoterminowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *