Ritchie Bros. – z czym mamy do czynienia? Ritchie Bros. to globalna marka założona w 1958 r. Zapewnia swoim klientom kompleksowe i profesjonalne rozwiązania w zakresie kupna i sprzedaży – co odnosi się przede wszystkim do używanego sprzętu ciężkiego i ciężarówek, jak również maszyn budowlanych. Mówiąc inaczej – Ritchie Bros. zajmuje się zarządzaniem aktywami oraz utylizacją zużytego sprzętu przemysłowego i innych aktywów trwałych. Poprzez aukcje bez zastrzeżeń, rynki internetowe i prywatne usługi brokerskie, sprzedaje szereg używanego i nieużywanego sprzętu, w tym:

  • sprzęt do robót ziemnych,

  • przyczepy ciężarówek,

  • nadwyżki rządowe,

  • sprzęt naftowy i gazowy,

  • inne aktywa przemysłowe.

Ich oferta obejmuje aukcje na żywo na miejscu, aukcje internetowe i platformy handlowe oraz usługi maklerskie. Pozostały segment obejmuje Ritchie Bros. usługi finansowe, usługi internetowe oraz usługi o wartości dodanej i czynności przygotowawcze, w tym usługi renowacji sprzętu firmy, usługi wyceny aktywów i usługi logistyczne Ritchie Bros.

Firma Ritchie Bros.

Już dawno znacznie rozszerzyła swoją działalność o sprzedaż sprzętu budowlanego, rolniczego, naftowego i transportowego w różnych miejscach. Obecnie obsługuje ponad 40 witryn aukcyjnych na żywo w ponad 12 krajach, a także internetowe platformy handlowe, w tym IronPlanet, Marketplace-E i GovPlanet. Jej aukcje rolnicze są często znacznie mniejszymi obiektami i mogą obejmować likwidację pojedynczych gospodarstw. W 2020 roku firma zorganizowała 315 aukcji, sprzedając sprzęt o wartości ponad 5 miliardów dolarów.

Łączą kupujących i sprzedających sprzęt poprzez globalną sieć placówek aukcyjnych i kanałów sprzedaży online. Ritchie Bros. zapewnia wielokanałowe, zaufane rozwiązania, które są przejrzyste, uczciwe i wygodne. Dostarczają wiele rozwiązań dla klientów z wielu branż – rolnictwa, budownictwa, górnictwa, ropy i gazu, transportu. W ten sposób zdobyli reputację najbardziej zaufanej firmy aukcyjnej sprzętu na świecie. Dziś oferują wiele wygodnych rozwiązań kupna i sprzedaży – online i na miejscu. Ritchie Bros. Auctioneers przeprowadza co roku ponad 350 ekscytujących aukcji bez rezerwacji na żywo w naszych ponad 40 stałych witrynach i wielu tymczasowych lokalizacjach na całym świecie – wszystkie z licytowaniem na miejscu i online. Cotygodniowe aukcje internetowe są zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować wygodę i pomóc Ci kupować i sprzedawać sprzęt w sposób zgodny z Twoim harmonogramem i lokalizacją.

Ponieważ sprzęt o wartości miliardów dolarów jest sprzedawany za pośrednictwem wielu globalnych kanałów sprzedaży każdego roku, tylko Ritchie Bros. dysponuje danymi, które dają nam niezrównany wgląd w trendy rynkowe na całym świecie. W rzeczywistości Ritchie Bros. sprzedaje tak dużo sprzętu, że często wymieniani jako jedno z głównych źródeł danych w wiodących raportach branżowych. A ponieważ maszyny te są sprzedawane na całym świecie niemal codziennie, zbierane przez Ritchie Bros. dane są tak aktualne, jak tylko mogą być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *