Masaż to cudowna rzecz. Jest idealny dla osób potrzebujących relaksu – można uzyskać trochę ulgi od stresu, a do tego ma korzyści fizjologiczne i psychologiczne.

Masaż sportowy, czy FizjoMasaż we Wrocławiu jest nieco inny, ponieważ ma określony cel fizyczny: aby pomóc zapobiegać kontuzjom lub w przypadku kontuzji, aby pomóc je wyleczyć w ramach programu terapeutycznego. Bardzo różni się od relaksującego masażu w spa! Jest przeznaczony do pracy w tkankach w celu:

  • wydłużenia mięśni,

  • poprawy przepływu krwi i składników odżywczych,

  • eliminacji produktów odpadowych.

Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym sportowcem, czy tylko weekendowym miłośnikiem aktywności fizycznej, który lubi biegać, każdy odniesie korzyści z włączenia masażu sportowego do swojego harmonogramu i jako część reżimu treningowego na dwóch poziomach. Pomoże to przede wszystkim zapobiec kontuzjom i pomoże ci odzyskać siły po wymaganiach, które sobie nałożyłeś.

Masaże sportowe

Sprzęt do tenisaCelem każdego, kto jest aktywny, jest przede wszystkim zapobieganie zużyciu, które wiąże się z obciążeniem fizycznym organizmu. Tak – ćwiczenia fizyczne są fantastyczne i ostatecznie dobre dla ogólnego stanu zdrowia, ale jeśli masz zamiar wysilać swoje ciało, musisz je przygotować i utrzymać, aby uniknąć potencjalnych kontuzji.

Przy intensywnych ćwiczeniach Twoje mięśnie mogą stracić zdolność do rozluźniania się, stają się krótsze i mocniejsze. Chronicznie napięte mięśnie stracą swoją elastyczność, a to naprawdę oznacza kłopoty, ponieważ sprawia, że jesteś znacznie bardziej podatny na kontuzje.

Jeśli twoje mięśnie stracą elastyczność, mogą łatwo naciągnąć lub rozerwać, a napięte mięśnie stają się bardzo obolałe. Przepływ krwi jest słaby przez napięte mięśnie (niedokrwienie), co również powoduje ból, więc oprócz inteligentnego rozciągania i rozgrzewania, włączenie masażu sportowego ma kilka zalet. Dla uzupełnienia tego tematu warto również poczytać: profesjonalna rehabilitacja – kiedy warto z niej skorzystać?

Jak pomaga masaż sportowy?

Zmniejsza ryzyko kontuzji poprzez poprawę elastyczności mięśni i zakresu ruchu. Pomaga skrócić czas potrzebny na regenerację między każdym treningiem, co pozwala zmaksymalizować harmonogram.

Zwiększa przepływ krwi w całym ciele, optymalizując dopływ tlenu i składników odżywczych do całego organizmu – rozszerzenie żył i obniżenie ciśnienia krwi. Pomaga eliminować produkty przemiany materii – np. kwas mlekowy po ciężkim wysiłku fizycznym. Kwas mlekowy jest produktem ubocznym wszystkich ćwiczeń i może być absolutnie bolesny. Stres związany z dość intensywnymi ćwiczeniami daje się we znaki, więc masaż pomoże poprawić krążenie krwi i limfy, aby wypłukać produkty przemiany materii z organizmu.

Odżywia również mięśnie – poprawa gojenia tkanki łącznej i nadanie większej elastyczności, co pomaga zapewnić doskonałą formę przy następnej aktywności. W zależności od tego, jaki sport lubisz i jak reaguje na to Twoje ciało, Twój fizjoterapeuta będzie w stanie rozdzielić poszczególne grupy mięśni, aby pracować na określonych tkankach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *